Версія для друку Версія для друку

Іршавка – чистота, яку можемо втратити

На північний схід від села Локіть, у гірському масиві Великий Діл, бере початок річка Іршавка. З джерел, які течуть струмочками по лісу, починається одна з найчистіших річок Закарпаття. В урочищі Локтянські млаки приходять відпочивати багато людей з навколишніх сіл, та сусідніх районів. Тому що, це, напевно, єдина незаймана річка, з якої можна зачерпнути склянку води і напитися без шкоди для здоров’я. Але, на жаль, річка може втратити свій статус через діяльність людини.
На превеликий жаль, річка з кожним роком зменшується і потихеньку перетворюється на великий струмок. Причиною цього може бути вирубка лісів та не контрольоване буріння скважин громадянами, які цим самим зменшують тиск підземної води і тому в лісах зникають джерела. Річка протікає біля населених пунктів Іршавщини, на жаль, люди часто викидають сміття та пускають в річку через канави каналізаційні відходи, тим самим наносячи шкоду самим собі і природі.
З давніх часів люди поселялися біля річок, і то було обов’язковою умовою виживання, але при цьому вони її шанували і берегли. Зараз таке враження, що вони її потихеньку вбивають. Наша річка Іршавка дуже сильно потребує, щоб припинилося її забруднення та чекає, щоб її очистили від сміття. Хочеться, щоб у ній можна було купатися та ловити рибу по всій її довжині, а вона складає 48 кілометрів. Адже Іршавщина, як і все Закарпаття, є туристичним краєм. А річка Іршавка є однією із перлин Іршавщини.

Аліна Мочан,
студентка І курсу факультету журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар