Версія для друку Версія для друку

Народний артист України Іван Попович став президентом СОУМ

Приємна новина надійшла із київських пагорбів – народного артиста України Івана Поповича призначено президентом Світового об’єнання українських митців (СОУМ). Такої великої честі він удостоєний за популяризацію української пісні. За часи своєї творчої діяльності він побував у багатьох країнах світу. Його неповторний голос слухали у Чехії, Словаччині, Польщі, Румунії, США, Японії, Канаді… Всюди тривалими бурхливими оплесками його зустрічала українська діаспора.
– Пане Іване! Що Вам дає таке високоповажне об’єднання?
– Найголовніше те, що свою команду формуватиму сам. Тішуся тим, що вже згодилися йти у Світове об’єднання українських митців такі особистості як народний артист України, керівник ансамблю імені Павла Вірського Мирослав Вантух, ректор Академії естради України, професор, заслужений діяч мистецтв України Владислав Корнієнко, поет-пісняр, сценарист, телеведучий, народний артист України Петро Мага, командир батальйону АТО «Чорна сотня» Тарас Мацяк, народна артистка України Катерина Бужинська, відомий бас Віденської та Нью-Йоркської опери Анатолій Кочерга.
Тепер я працюю над призначенням представників у СОУМ в Україні та світі, де є згуртована українська діаспора. Ця робота вже на завершальному етапі. Із задоволенням дали згоду бути у Світовому об”єднанні українських митців представники- українці Португалії, Іспанії, Угорщини, Румунії, Чехії, Польщі, Австрії, Німеччини, Аргентини, Бразилії та Канади.
Найпершим нашим завданням є проведення концерту-з’їзду. Уже визначена і дата – березень 2019 року. Свято української пісні проходитиме в Київському національному палаці спорту, який вміщує 12 тисяч глядачів.
– А яка основна мета діяльності об’єднання?
– Найперше, це обмін делегаціями. Після проведення концерту-з’їзду у дводенний термін в м. Київ буде визначено, які мистецькі делегації присилатимуть до нас в Україну, а також згідно домовленості відправлятимуть наших митців у їх країни. Звісно, для мене найбільш близьким є рідне Закарпаття, чому я вже й веду переговори із творчими колективами, які небавом побувають за кордоном.
– Пане Іване! Свого часу Віталіна Кізляк із вашого рідного села стала володарем гран-прі першого міжнародного конкурсу «Іван Попович збирає таланти». Як склалася її подальша доля?
– Фортуна просто усміхнулася їй. Віталіна успішно закінчила Київську державну академію естради. Тепер вона навчається в аспірантурі. Водночас сталися зміни в її сімейному житті. Дівчина вийшла заміж. Я теж був на її весіллі. Зараз вона разом з чоловіком живе і працює в Києві, створили сімейну концертно-розважальну організацію, яка успішно, на мій погляд, розвивається. Віталіна – не лише талановита співачка, а вона ще й здібний організатор і ведуча.
– Пане Іване! Останнім часом ви «засвітилися» із молодим співаком Дзідзьо. Зокрема, зняли кліп на пісню «До сонця близько». Як ви подружилися?
– Сталося все спонтанно. Мене запросив на свій творчий вечір наш земляк Петро Мага. Я погодився. Але він поставив вимогу: написати музику на його поетичні рядки. Я довго чаклував над словом, але наразі нічого не виходило. І вже перед самим концертом він мені зателефонував, поцікавився, як справи. Я відповів чесно і відверто: щось не пишеться. І додав: я приїду на творчий вечір, але заспіваю щось інше, бо не можу написати музику, на що Петро Мага дуже образився і сердито кинув слухавку. З цим я і ліг спати. Але коли вранці прокинувся, в моєму серці вже нуртувала мелодія. Оранжування зробив разом з відомим українським композитором і музикантом Віктором Янцом, до речі, родом з Мукачева. Разом і поїхали на творчий вечір Петра Маги, який проходив у палаці «Україна». Після закінчення концерту дружина Віктора Ірина Янцо запропонувала мені зняти кліп на Синевирському озері. В одному інтерв’ю вона сказала: «Спочатку ми хотіли, щоб група з інструментами була розміщена на вантажівці, яка їде гірським шляхом. А потім я запропонувала острівець посеред озера як додаткову локацію для зйомок. Згодом вона стала головною. Цей кліп ми робили дуже швидко, просто, щоб до записаного треку був відеоряд. Але публіка сприйняла роботу неочікувано добре. Напевно, співпало усе: і чудовий текст Петра Маги, і хітова мелодія Івана Поповича (як і його участь у кліпі), і круте оранжування з романтичними гітарними програшами, і розкішні зйомки з квадрокоптера Андрія Олага, і звісно, неймовірна краса озера Синевир та наших Карпат».
– А щодо Дзідзьо?
– Він родом із Новояворівська Львівської області. Дуже талановитий співак. Свого часу закінчив Київський національний університет культури. У 1999 році став лауреатом гран-прі фестивалю «Молода Галичина». Був солістом гурту «Михайло Хома і друзі», з яким виступали на весіллях та розважальних програмах. У 2009 році з ініціативи Кузьми (Андрія Кузьменка), соліста гурту «Скрябін», у Новояворівську був заснований гурт «DZIDZIO», солістом якого став Михайло Хома (Дзідзьо»). Отже, Кузьма і Дзідзьо були друзями. На жаль, сталося так, що Андрій Кузьменко скоро пішов із життя…
– Пане Іване! Знаю, що у вас наступного року дуже файний ювілей. Як ви готуєтесь до нього?
– Й справді, роки летять дуже швидко. Здається, ще недавно святкував золотий, а тут вже… Але я ніколи не зупинявся на досягнутому. Завжди прагну осягнути щось більше. Наразі готуюся до проведення П’ятого ювілейного міжнародного конкурсу-фестивалю «Іван Попович збирає таланти», який люб’язно згодився прийняти Рахів. Очікуємо гостей з Білорусі, Румунії, Болгарії, Угорщини… Заявки продовжують надходити. Цим займається незмінний директор фестивалю Василь Клочурак. В журі будуть тільки народні артисти України. Серед них – Анатолій Паламаренко, Олег Кульчицький, Микола Свидюк та інші.
У ці червневі дні набираюся сил і енергії в рідному селі Осій. Перед тим відпочивав у санаторії «Шаян». А вже найближчим часом відбудеться пісенний тур по Україні. На листопад маю запрошення в Ізраїль (до речі, я там ще ніколи не бував, тому буде цікаво).
– Успіху вам!
Розмову за філіжанкою кави записав
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар