Версія для друку Версія для друку

Щаслива сім’я

В житті кожної подружньої пари запам’ятовується радісна і приємна для них подія – це весілля. Згодом одні про неї забувають, інші згадують інколи, а окремі подружжя відзначають дату їхнього весілля як щорічне родинне свято.
До таких належить родина лікарів стоматологічної поліклініки Степана Петровича та Наталії Миколаївни Горзов. В цій інтелігентній сім’ї дату свого весілля відзначають з великою повагою і шаною. В цей день Степан Петрович і Наталія Миколаївна відвідують монастир, запалюють свічки.
Вдома переглядають сімейний фотоальбом фотографії їхнього весілля. Які в той день були молоді, радісні, веселі, щасливі, коли ставали на рушничок щастя. А ця подія відбулася в студентські роки. На весілля були запрошені студенти та викладачі. Вся ця подія відбулась в одному з ресторанів міста Чити на Далекому Сході.
Та повернемося трохи в минуле.
Степана Петровича Горзова – випускника Берегівського медичного училища призивають в 1980 році в армію на Далекий Схід м.Чита. Прослужив фельдшером батальйону військово-повітряних військ Забайкальського військового округу. Згадує такий випадок. Разом з лікарем його полку забезпечували медичну службу аеродрому. Під час навчально-тренувальних польотів зазнав катастрофу військовий літак. До місця авіакатастрофи їхали з лікарями цілу ніч. Та все- таки пілот загинув. Враження від такої страшної трагедії не можна передати словами. Дошкуляли і люті морози Східного Сибіру. Після демобілізації, в 1982 році, вступає на стоматологічний факультет Читинського медичного інституту. Студентські роки були чи не найкращі в його житті. Не забуває Степан Петрович викладачів вузу. Вони толерантно відносилися до студентів. Багато з них мали українське коріння.
Вчився на відмінно. Приймав активну участь в громадському житті вузу. Допомагав студентам в навчанні. На будь-яке запитання давав конкретні відповіді, поради, за що користувався авторитетом серед викладатсько-студентського колективу.

Згадує Степан Петрович і своїх колег, у яких навчився і керівній роботі, а саме корифея Закарпатської стоматології, доктора медичних наук Івана Петровича Горзова та керівника охорони здоров’я району Бабинця В.А., Семедій О.В., Глеба Р.М., до яких звертався за допомогою і завжди її отримував.
Та головне те, що тут він зустрів подругу – майбутню дружину Наталію. Степан Петрович угледів в ній красиву, скромну, тиху, спокійну, розсудливу студентку – відмінницю стоматологічного факультету, старосту групи. Приймали активну участь в громадському житті, організовували вечори відпочинку тощо.
Батьки Наталії, які проживали в передмісті Чити, полюбили нареченого своєї доньки і не заперечували їхньому одруженню. Батько Наталії відразу сказав, що ти доню за спиною Степана будеш, як за кам’яною стіною. Після закінчення стоматологічного факультету Читинського медичного інституту в 1987 році Степан Петрович проходив інтернатуру в м.Курган. Повернувся зі своєю дружиною Наталією в Іршаву в 1988 році, і з тих пір працюють стоматологами, а Степан Петрович завідуючим терапевтичним відділенням стоматологічної поліклініки, в якому працює 18 лікарів-стоматологів, 21 медичних сестер та іншого персоналу.
Степан Петрович і Наталія Миколаївна – лікарі-стоматологи вищої категорії, постійно працюють над собою. Впроваджують нові форми і методи лікування стоматологічних хворих. Застосовують сучасні методики, анестетики для лікування хворих зубів. Як стверджує Степан Петрович, стоматолог має бути хорошим психологом. Хворий повинен повірити в нього і не буде боятись йти на прийом до лікаря. Страху не буде.
У спілкуванні з колегами та пацієнтами лікарі Степан Петрович та Наталія Миколаївна щирі, відкриті, ввічливі, культурні. Завжди прийдуть на допомогу, за що користуються авторитетом серед громади. До них, як до лікарів з великим стажем роботи і високим професіоналізмом, завжди звертаються люди по допомогу.
В терапевтичному відділенні стоматологічної поліклініки працюють лікарі-професіонали з вищим досвідом роботи. Проводять щоденний прийом своїх пацієнтів, тихо, спокійно, у звичному режимі.
За сумлінну і багаторічну роботу лікарі Горзови нагороджені багатьма подяками та грамотами. День їхнього весілля вони відзначають щорічно як сімейне свято. Це справжня інтелігентна родина. В їхній власній оселі завжди панує любов і злагода. Розуміють одне одного як чоловік і жінка і як колеги по роботі. Справжньою берегинею сімейного вогнища є Наталія Миколаївна. Сімейні справи узгоджують разом. Останнє слово за головою сім’ї
Виховали сина, який закінчив стоматологічний факультет УМСА, працює викладачем стоматологічного факультету УжНУ.. Невістка – теж стоматолог, і теж працює викладачем на стоматологічному факультеті. Є двоє онуків.

Михайло ЛОМАГА.

Ваш отзыв

Ваш коментар