Версія для друку Версія для друку

«ХОЧУ ДОПОМАГАТИ ДІТЯМ!»

Це гасло є головним посилом тим, хто переймається проблемами знедолених діток. Наразі в Україні сотні тисяч дітей перебувають в інтернатних закладах і чекають на маму та тата.
Однією з нових сімейних форм влаштування для таких діток є патронат.  Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
Чому ця послуга потрібна саме сьогодні? Це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини;
Що це дасть для України: сприятиме запровадженню інноваційної соціальної послуги з підтримки вразливих сімей з дітьми, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати у власних родинах.
Хто такий патронатний вихователь? Це особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини, влаштованої в її сім’ю.
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, та діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (незалежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині. 
До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.
Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Хто може стати патронатним вихователем?
Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід сімейного виховання дітей; мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
Якщо у Вас виникло бажання стати патронатним вихователем – будь ласка, звертайтеся до фахівців центру соціальних служб для сім*ї, дітей та молоді за адресою: м.Іршава, пл.Народна,3/38-39, сторінка у ФБ https://www.facebook.com/groups/IRCSSSDM/ або телефонуйте 22499.

Ірина Вовканич,
директор Іршавського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ваш отзыв

Ваш коментар