Версія для друку Версія для друку

Загаття спортивне. Вже у минулому?

Прикро, що футбольна команда Загаття не бере участь у цьогорічному чемпіонаті району. Хоча тут непогана матеріально-спортивна база. Є роздягальна, трибуни для глядачів, бігова доріжка, огороджено стадіон.
Чималу допомогу в розвитку футболу на селі надавали колишні голова колгоспу «Верховина» Іван Яцура, директор Загатянського лісгоспу Ярослав Климович, директор Загатської середньої школи Юрій Лендєл. Вони не лише спонсорували команду, а й постійно відвідували матчі, раділи за успіхи земляків, а Юрій Лендєл і сам виступав за футбольний клуб.
У 1981 році на перехідних іграх сільські футболісти Загаття завоювали право брати участь в першості області. Цієї честі удостоїлися тодішні гравці Іван Канчій, Іван Попович, Михайло Демчик, Михайло Гаджега, Іван Копин, Василь Мартин, Василь Данканич, Іван Делеган, Іван Стинич, Іван Кампо, Іван Цогла, Юрій Лендєл, Михайло Гецко.
За розвиток футболу у селі відповідав інструктор фізкультури колгоспу «Верховина» Віктор Шишін. Віктор Іванович жив спортом, з любов’ю ставився до своєї професії, добросовісно і самовіддано служив улюбленій справі.
– Футбол у Загатті став популярний, – часто любив повторювати відомий в минулому спортсмен Андрій Савко. – Свідченням того було те, що тут збиралися жителі довколишніх сіл – Колодного, Климовиці, Дубів, Івашковиці, Локтя, Смологовиці, Броду, Завидова, які підтримували команду, за кожну перемогу нагороджували футболістів оплесками, квітами, а інколи й шампанським. Після реорганізації радгоспу в селі був досить довгий, вимушений період застою. На жаль, із 1996 року по 2008 рік футбольна команда в розіграші першості району участі не брала.
У 2008 році з ініціативи активістів і любителів футболу у селі було відновлено команду «Верховина». За нелегку тренерську роботу взявся учитель фізичного виховання Загатської середньої школи Станіслав Шкіря. Він розпочав свою роботу з підбору тренувальних занять. У команду ввійшли Василь, Влад та Станіслав Кампо, Дмитро Шаленик, Владислав Мельник, Юрій Лендєл, Іван Білунка, Ярослав Цільо, Сергій Гольча, Станіслав Мешко, Василь Данканич, Василь Бровдій, Микола та Василь Лакатоші, Едуард Шкіря, Іван Симчик.

Основна ставка була зроблена на юнаків. Уже наступного року вони вибороли третє місце в розіграші першості району, в якій, до речі, взяли участь п’ятнадцять команд. Для Загаття це був неабиякий успіх.
Варто зазначити, що в різні роки готували футбольну команду Василь Сочка, Михайло Гецко, Віктор Шишін, Станіслав Шкіря. Із останнім я зустрівся буквально днями і задався простим питанням.
– Загаття у минулих роках мало добру спортивну славу. Чому зараз нема команди? Невже футболісти перевелися?
– Зовсім ні, – резюмував Станіслав Іванович. – Проблема в тому, що молодь із гірських сіл роз’їхалася на заробітки. У нас нема де знайти роботу. А жити якось треба. Так що футболісти не перевелися. За певних сприятливих умов вони знову візьмуться за улюблену справу.
Футболу у Загатті бути!
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар