Версія для друку Версія для друку

Види допомог, на які мають право українці у разі нещасного випадку на роботі

Фонд соціального страхування України здійснює страхування громадян на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. Відповідно, в кожному з таких випадків передбачено страхові виплати, безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.
У разі нещасного випадку, Фонд виплачує застрахованій особі допомогу з тимчасової втрати працездатності, виплата якої триває до моменту одужання або до встановлення інвалідності, а також, передбачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого.
У випадку, коли потерпілий втрачає працездатність, – як частково, так і абсолютно – йому встановлюється щомісячна страхова виплата, яка компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до ступеня втрати працездатності.
Потерпілий, який тимчасово переводиться на легшу, нижчеоплачувану роботу, отримує страхову виплату у розмірі його середньомісячного заробітку.
У випадку смерті потерпілого, члени його сім’ї, які мають на це право, отримують щомісячні виплати. Також за рахунок Фонду відбувається відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.
Слід зазначити, що Фонд постійно збільшує розмір страхових виплат, коригуючи його відповідно до зростання показників заробітної плати. Так, за перший квартал 2018 року проведено три перерахунки, які дозволили збільшити розміри щомісячних страхових виплат у середньому на 40,6%.
Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює наступні виплати:
1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;
5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Світлана Андрейко,
начальник відділення

Ваш отзыв

Ваш коментар