Версія для друку Версія для друку

У ПОСТІЙНІЙ ГОТОВНОСТІ

Кожного року колектив державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» за обов’язковою програмою виконує цілий комплекс робіт спрямованих на збереження лісових масивів від пожеж. Для цього підприємство накопичило чималий матеріально-технічний потенціал. Проте найбільш цінним є люди, задіяні в превентивних заходах по упередженню вогневої небезпеки. Так, у структурі ДП «Довжанське ЛМГ» діє 19 добровільних пожежних дружин, до складу яких залучено майже двісті чоловік. Як штатних працівників, так із числа громадськості – жителів різних населених пунктів.
До всього арсеналу техніки належать два трактори та десять автомобілів. Є дві мотопомпи, та шість цистерн місткістю по 1000 літрів на базі автомобілів ГАЗ- 66. А із ручного немеханізованого інструменту – лопат, граблів, сокир, багрів, відер – наявні 284.
Надзвичайно важливим профілактичним заходом є догляд за мінералізованими смугами, які у випадку виникнення пожежі, загорання лісу локалізують поширення вогню. В минулому році проведено догляд за мінералізованими смугами протяжністю 17,5 кілометра. На цей рік було заплановано влаштування 0,5 км і 20,5 км – догляд за ними. Вже на другу декаду травня влаштовано 0,7 кілометра мін смуг і зроблено догляд за ними протяжністю 7,5 кілометра.
Однак головною роботою у державному підприємстві «Довжанське лісомисливське господарство» вважаються профілактичні заходи з людьми.
В минулому році виявлено 16 порушників правил пожежної безпеки та накладено штрафів на суму 2125 гривень. До речі, законодавець уже вніс зміни у Адміністративний кодекс України щодо посилення матеріальної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах та засмічення лісів відходами.
Стаття 77. Порушення
вимог пожежної безпеки
в лісах
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти (85грн.) до п’ятнадцяти (255грн.) мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти(255грн.) до п’ятдесяти (850грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти (595грн) до шістдесяти (1020 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 77і. Самовільне
випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170грн) до двадцяти (340грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850грн) до сімдесяти (1190грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340грн) до сорока неоподатковуваних (680 грн) мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесятої (1190 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 73. Засмічення
лісів відходами
Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Віталій ДЗЯМКО,
провідний інженер із охорони і захисту лісу ДП «Довжанське лісомисливське господарство».
Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар