Версія для друку Версія для друку

РОБОТОТЕХНІКА – НОВИЙ БРЕНД ДОВГОГО ШЕСТИКЛАСНИК ЮРІЙ РОМАН ПОДАРУВАВ РІДНІЙ ШКОЛІ ІНТЕРАКТИВНУ ДОШКУ

Наші читачі, мабуть, ще не встигли забути матеріал у «Новому житті» про феноменальний успіх довжанських школярів на Всеукраїнському фестивалі із робототехніки «ROBOfirst – більш ніж роботи». Аби не зурочити, автор статті про юних наших едісонів навмисно наперед не повідомляв про ще одну унікальну розробку одного із учнів. До складу команди входив і шестикласник Юрій Роман, який підготував свій проект для у часті у конкурсі з моделювання «розумних пристроїв «STEAM Hоus».
Всього в Україні на ініціативу організаторів конкурсу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ТОВ «ІТ – Інтегратор». ТОВ «Видавничий дім «Освіта» відгукнулися майже сто школярів.
Учні шукали відповіді на питання, як ощадливо використовувати питну воду та сонячну енергію, допомогти людям з вадами зору та зменшити ризики зсувів землі, а також пропонували рішення по створенню «smart» пристроїв (запрограмовані на виконання однієї або кількох функцій електронні автоматизовані пристрої з елементами штучного інтелекту, що можуть бути частиною «розумного» будинку, господарства, виробництва або інтернет-речей).
Організатори поділили конкурс на дві категорії: для дітей віком 12-14 років (молодша група) та дітей віком 15-17 років (старша група). Загалом надійшло близько 100 заявок з описом Smart-проектів від учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Після розгляду пропозицій, журі відібрало 10 проектів, які й вийшли у фінал. Учасниками змагань стали школярі з Києва, Дніпра, Харкова, Горішніх Плавнів, Закарпаття, Южноукраїнська та Сум.
До вашої уваги «SMART CLASS» або «Smart Gadgets for Classroom», який складається із 4 пристроїв (гаджетів):
1. клімат-контроль класного приміщення;
2. автоматичне регулювання освітлення;
3. автополив квітів;
4. моніторинг навколишнього середовища – метеостанція.
Дані ґаджети будуються на основі мікроконтролера Arduino, різних датчиків, сенсорів, двигунів і т.д. За допомогою Ethernet Shield всі SmartGadgets передають дані на веб-сервер для загального моніторинга, і ми маємо можливість слідкувати та керувати ними через мережу Інтернет.
А тепер детальніше:
1. Гаджет “Клімат-контроль” на основі даних датчика температури і вологи буде вмикати і вимикати обігрів/охолодження класу та ультразвуковий зволожувач повітря. Для цього я використав реле.
2. Смартґаджет «АвтоТінь» повинен закривати або відкривати штори (жалюзі) в залежності від даних, отриманих із датчика освітлення.
3. Для квітів я зробив гаджет «Автополив», який буде слідкувати за рівнем вологи в ґрунті та, на основі отриманих даних, вмикати насос.
4. «Метеостанція» – це гаджет, який на основі фактичних даних із датчиків показує температуру навколишнього середовища, вологість, атмосферний тиск ззовні класу. Цей помічник допоже нам визначати, чи потрібно одягти куртку, взяти парасольку чи щось інше.
І, основне: із друзями ми хочемо створити гаджети для інших класів, щоб вся наша школа стала Смарт!”
Наш земляк шестикласник Юрій Роман виборов почесне сьоме місце. За це в нагороду від організаторів отримав приз – Action-камеру ThiEYE T5 для підводної відеозйомки. Після такої високої оцінки його роботи для хлопця та його тренера вчительки Галини Володимирівни Левко повною і приємною несподіванкою стала нагорода для Довжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – інтерактивна дошка MOL YBoard від фірми МТІ (МП Division ofIT Distribution).
Робототехніка для довжанських школярів стала тією справою, яка поступово формує новий бренд села, а в практичному плані поступово оновлює матеріально-навчальну базу своєї школи.
Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар