Версія для друку Версія для друку

Тріумф юних музикантів

Травень – гаряча пора у мистецькому житті учнів шкіл естетичного виховання. Конкурси, концерти, фестивалі, творчі змагання, стали традиційними для викладачів та учнів Іршавської дитячої школи мистецтв. Переможці районних конкурсів гри на різних інструментах, учні-вокалісти, юні художники, мали можливість взяти участь у творчих випробуваннях за право називатись кращими у різних вікових категоріях серед учнів 64-х мистецьких шкіл Закарпаття, захищали честь міста і району на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Викладачі доклали максимум зусиль, щоб підготувати учнів до випробувань та максимально розкрити творчі нахили своїх вихованців не залежно від місця проживання та соціального становища.
Серед учнів молодших класів перемогу в області отримали :
І місце – Чийпеш Іван (баян) – викл., Рацин О.М.
ІІІ місце – Панько Олександр (домра), викл. Карабиньош Т.О.
Конкурси ансамблів та оркестрів :
І місце: зразковий духовий оркестр старших класів, викл. Кула І.І.
І місце квартет мідних духових інструментів викл., Кула І.І.
ІІІ місце: духовий оркестр молодших класів, викл. Чоповда В.М.
Фортепіанні ансамблі представили учні:
Гуляна Світлана – Семак Аліна (викл. Сочка Т.І.)
Пантьо Софія – Бобіта Аліна (викл. Томаш Н.І.)
Ливрінц Лілія – Савелій Вероніка (викл. Капітан Н.О.)
Петечук Ліліана – Сівач Ірина (викл.Сочка Т.І.)
На Всеукраїнському конкурсі «Пролісок», що проходив у Києві, не було рівних серед 35 заявлених учасників у ансамблевій грі квартету баяністів у складі : Маринець Олександра, Чийпеш Івана, Капітан Владислава, Глушко Івана – викладач Рацин О.М.
Біля ста учасників хорових колективів школи під керівництвом викладача Йонаш О.С. (концертмейстер Керечанин С.Ю.) захищали честь району на ІХ Обласному конкурсі Хорового мистецтва:
І місце – хор старших класів
ІІ місце – ансамбль старших класів
ІІІ місце – хор молодших класів
ІІІ місце – ансамбль молодших класів
На обласній теоретичній олімпіаді перемогу школі принесла Калюжна Наталія (ІІ місце) викл. Ковач Л.П. Вона ж єдина учасниця від району, яка отримала І місце серед 18 учасників обласного конкурсу фортепіанної гри за останні 10 років. Вітаємо її викладача Пантьо Т.В.
Перемогу на обласному конкурсі в індивідуальній грі на інструментах здобули:
І місце: Йонаш Янош (труба), викл. Кула І.І.. конц. Васько Н.І.;
І місце: Симканич Євген (Туба), викл. Гичка П.І. конц. Пантьо Т.В.
ІІ місце: Бокотей Дмитро (Труба), викл. Кула І.І.конц. Васько Н.І.
Артиш Ольга – Магдалина (Флейта), викл. Меренич Д.М.конц. Васько Н.І.
Грамотою за краще виконання обробки народної пісні отримав на обласному конкурсі баяністів Маринець Олександр, викл. Рацин О.М.
Школа радіє успіхам Кілб Валерії (Скрипка), викладач Гозда В.М.конц. Бердар Л.В., Станинець Марії (Домра), викл. Січ М.М. конц. Райко Т.І., Семак Аліні (Фортепіаноно) викл. Сочка Т.І., Голіба Ростиславу(Труба) викл. Кула І.І, конц. Васько Н.І.,Піров Марини (скрипка) викл. Гозда В.М. конц. Надь Я.Ю, які з честю виступили на обласній сцені і принесли заохочувальні грамоти.

Обласні перемоги і в учнів образотворчого відділу. На конкурсі дитячої творчості «Легенди Карпат» вони вибороли всі переможні місця
І місце:
Ковальчук Ірина (графіка) викладач Фірцак Т.Ю.
Гудь Анна (декоративно прикладне мистецтво) викл. Фірцак Т.Ю.
ІІ місце:
Андрішко Денис (декоративно-прикладне мистецтво) викл. Фірцак Т.Ю.
ІІІ місце: Прокоп Яна викл. Вербищук Н.В.
Учні школи – переможці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченої творчості Т.Г.Шевченка:
Панющик Олександра (викладач Фірцак Т.Ю.)
Корпош Михайло (викладач Вербищук Н.В.) – номінація «Декоративно-прикладне мистецтво». Їх роботи відправлені у м. Київ.
Приємною несподіванкою стали перемоги учениць народного відділу Станинець Марії та Костак Вероніки на ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Франкове підгіря» у м. Дрогобич (диплом ІІ ступеню), викл. Січ М.М., конц. Райко Т.І.. та фортепіанного відділу Семак Аліни (диплом ІІІ ступеню) викл. Сочка Т.І. на Всеукраїнському фортепіанному конкурсі PIANO.UA., що проходив у м.Київ.
На Міжнародному фестивалі-конкурсі «Закарпатський едельвейс 2018», що проходив у м. Ужгород, перемогу району виборола учениця фортепіанного відділу (викладач Пантьо Т.В.) – Шевчук Ніколетта.
І премія на Міжнародному конкурсі виконання на духових та ударних інструментах ім. В.Антоніва та М.Закопця в м. Львів присуджена Симканичу Євгену (туба) викл. Гичка П.І.
Лауреатом 2 премії на I Відкритому конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах ім. Степана Томича Йонаш Янош став учень І.І.Кули (концертмейстер Н.І.Васько).
Всі перемоги були б неможливі без копіткої праці, витраченого вільного часу на своє дозвілля, без великої любові учнів та їх вчителів до великого мистецтва, що так важко виховати. Це великий Дар. Його треба берегти і леліяти , як молодий пагін, що пробивається крізь спекотну землю.
Успіхи талановитих дітей – гідний подарунок батькам, вчителям, що вірять у своїх дітей та виховують у кращих традиціях нашого краю.
Олександр РАЦИН,
директор Іршавської дитячої школи мистецтв.

Ваш отзыв

Ваш коментар