Версія для друку Версія для друку

Освітній прихисток для дітей з особливими потребами

Діти з особливими потребами хочуть опіки, любові, турботи. Вони прагнуть показати свої здібності, таланти, жадають розвиватися. Їм у цьому потрібно допомагати, не відкидати їх, не можна з них робити вигнанців суспільства. Держава останніми роками, схоже, повертається обличчям до таких дітей. До прикладу, створюються спеціальні заклади для того, щоб охопити цих діток віком від 2 до 18 років дошкільною і загальною середньою освітою, надавати їм психолого-педагогічну допомогу, здійснювати комплексну оцінку дитини, визначати її особливі освітні потреби, робити кваліфікований супровід, консультувати батьків. Працюють ці установи за такими принципами, як дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення її прав, повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку.
Двадцять сьомого квітня один з таких закладів – комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» відкрили на Іршавщині. Знаходиться він на території Ільницької школи-інтернат. Тут обладнані кабінети дефектолога, логопеда та психолога. Це вже четвертий такий центр на Закарпатті. Загалом їх найближчим часом планують відкрити вісімнадцять. Подібні вже є в Ужгороді, на Ужгородщині та Тячівщині.
На відкритті цього закладу побували директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова райради Віктор Симканинець, начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич, директори шкіл, представники громадськості.
Директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Богдана Станко ознайомила присутніх з класами, колективом та розповіла про роботу закладу.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар