Версія для друку Версія для друку

Біохімія крові: як здавати і розуміти

Біохімічний аналіз крові – це серйозна допомога лікарям для встановлення діагнозу. Кров беруть із вени, строго натщесерце. При порушенні цього правила показники можуть бути хибними.
Глюкоза: це головний показник обміну вуглеводів в організмі. У нормі 3,3- 6,0 ммоль/л. Підвищений рівень глюкози свідчить про загрозу розвитку цукрового діабету або порушення толерантності до глюкози (що вимагає консультації ендокринолога) або порушення правил здачі аналізу (строго натще, а напередодні заборонені усі солодкі перекуси).
Загальний білок: у нормі 60-85г/л. Зниження білка буває при тривалих запальних чи інфекційних хворобах, патології печінки, нирок, голодуванні.
Загальний білірубін: у нормі він не повинен перевищувати 20,5 ммоль/л. Цей показник зростає при різних гепатитах, механічних жовтяницях, підвищеному руйнуванні еритроцитів, а також характерні при голодуванні та тривалій дієті.
Ферменти крові: трансамінази АЛТ та АСТ відповідають за роботу печінки. Високий вміст трансаміназ свідчать про гепатити, також появляються при масивних травмах, інфаркті міокарда.
Амілаза: це показник роботи підшлункової залози. Збільшення спостерігається при патологічних станах підшлункової залози, при проблемах з жовчним протоком, а також при нирковій недостатності.
Холестерин: у нормі 3,5-6,6 ммоль/л. Він приймає участь в утворенні вітамінів, гормонів та жовчних кислот. Високий рівень холестерину веде до розвитку атеросклероза. Рівень холестерину регіструється при хронічних захворюваннях нирок, цукровому діабеті, зниженні функції підшлункової залози, алкоголізмі.
Сечовина, креатинін: це речовини, що залишаються в крові після фільтрації рідини крізь нирки. Перевищення норми свідчить про погану видільну роботу нирок і порушення фільтрації. Відбувається отруєння організму, що сприяє виникненню хронічної ниркової недостатності чи подагричного артриту. Деякі сучасні гіпотензивні ліки також викликають збільшення креатиніну (потрібен контроль).

Жанна Фоменко,
лікар-лаборант.

Ваш отзыв

Ваш коментар