Версія для друку Версія для друку

НА ЗАКАРПАТТІ НИНІ МЕШКАЄ ПОНАД ДВІ ТИСЯЧІ ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

На Закарпатті нині мешкає майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них більше 2-х тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії, майже сім сотень постраждалих дітей. про це напередодні 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС під час брифінгу повідомив директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.
– На сьогодні збережено пільги, гарантовані державою чорнобильцям, у тому числі на проїзд та оплату комунальних послуг. Наразі на стадії втілення в області виконання постанови Кабінету міністрів, згідно з якою для окремих категорій осіб в т.ч. постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії І та ІІ, буде затверджено розмір щомісячної готівкової виплати у сумі 120 гривень на оплату проїзду усіма видами транспорту загального користування, – поінформував М. Петрішка.
Серед позитивних змін чинного законодавства – новації у пенсійному забезпеченні, згідно з якими проводиться перерахунок  виплат  особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.
В поточному році на оздоровлення чорнобильців-інвалідів І категорії передбачено 457 тисяч гривень. Кошти на відшкодування витрат за самостійно придбані путівки передбачено і в обласному бюджеті. За рахунок коштів обласного бюджету протягом  поточного року передбачено 1 млн. 300 тис. гривень для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян. Це на  8% більше ніж у минулому році і на 27% більше ніж у 2016-му.  Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович.
– З початку року укладено майже три десятка відповідних угод з аптечними та медичними закладами області на загальну суму понад мільйон гривень.
Водночас невирішеними залишаються питання відміни основних пільг, гарантованих державою, у тому числі на лікування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ-ї категорії та  постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів ІІ-ї категорії. Третій рік поспіль відсутні видатки державного бюджету на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців. В загальнообласному реєстрі для поліпшення житлових умов значаться 176 сімей даної пільгової категорії, в т.ч. 30 родин осіб з інвалідністю.
Прес-служба ОДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар