Версія для друку Версія для друку

Заряджає життєдайною енергією

Вона дає наснагу до життя, заряджає життєдайною енергією, слугує генератором до розкриття образотворчого таланту, приводом до пошанування народних традицій. Її варто возвеличувати, оспівувати, адже вона є одним із символів світлого воскресіння Христа. Мова йде про великодню писанку. Недарма, аби віддати їй належну увагу, присвячують фестивалі. Один з таких «Котися, писанко, по рідному краю» цілком логічно і виправдано проводять на Іршавщині, де в цьому напрямку є свої славні традиції. Цьогоріч третього квітня на центральній площі міста він відбувся вже вшосте. Це яскраве дійство не залишає нікого байдужим і дарує масу позитивних естетичних емоцій, допомагає отримати духовну насолоду. Щороку є цікавим, неординарним і зі своїми родзинками. Цього року участь у ньому взяли вихованці дитячих шкіл мистецтв району, міського та районного центрів позашкільної роботи, загальноосвітніх закладів та дитсадочків міста тощо. Діти прийшли із заздалегідь вже виготовленими у районному будинку дитячої творчості різними техніками писанками і повісили їх на дерева, що на центральній площі районного центру. Тут цими неординарними роботами юних обдарувань зможуть помилуватися та дати свою оцінку не лише іршавчани, але й гості Іршави. Також на центральній площі були розміщені «писанкові» дерева та великі писанки, з ними всі охочі могли сфотографуватися на згадку і зафіксувати для себе це рукотворне диво.
На фестивалі також діяла виставка писанок. Можна було не просто подивитися, а й самому спробувати виготовляти цей атрибут Великодня. Допомогу охоче надавали досвідчені викладачі дитячих шкіл мистецтв. За бажання писанку можна було собі придбати.
До прикладу, Ільницька дитяча школа мистецтв бере участь у фестивалі чи не щороку. Кажуть, що захід їм дуже подобається. Дає можливість дітям показати таланти на районному рівні, долучитися до виготовлення оберегу, який здавна шанували наші предки і приділяли йому особливу увагу. Вони роблять писанки, крашанки, дряпанки. До прикладу, на виготовлення однієї орнаментальної писанки тратили дві-три години. Писанку радять освятити і поставити вдома в надійному місці, адже вона є хорошим оберегом, має добру магічну силу, несе щастя, достаток, любов, захищає свого власника від сил зла. Разом з учнями на виставці їх роботи представляли викладачі Ільницької ДШМ Любов та Надія Матіко.
Привітати учасників та гостей фестивалю прийшли голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець, міський голова Степан Бобик, а також настоятель Свято-Ільїнського православного храму міста Іршава о. Михаїл Юрина. Вони щиросердечно бажали всім щастя, миру, добра, щоб весняні сонячні промені пробуджували всіх до хороших вчинків і натхненної праці.
Не обійшлося на святі без музичних дарунків. Своїм співом у виконанні пісень на патріотичну та великодню тематику зачаровували Христина Матіко, Іванна Лутак, Валерія Шовак, Дарина Звонар.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар