Версія для друку Версія для друку

Депутат дав слово…

Ця новина вдарила моїх земляків як обухом по голові. На сільраду прийшли папери, в котрих повідомили, що урочище, яке в селі здавна називають Газудів, уже належить новим власникам. Серед них – жителі Малого Раківця і навіть с. Широке Виноградівського району.
Власники земельних наділів, а їх кілька десятків, вдарили на сполох, вимагали пояснень у сільській раді, бо вони досі згадують, як понад 20 років тому за допомогою чеканів, залізних ломів та сокир розчищали свої сотини, готували їх, аби вони могли родити врожай. А земля тут і справді благодатна – в заплаві Боржави, впереміж із намулом та піском, отже, родюча. Поруч – дорога Іршава-Довге. Мабуть, саме через це розташування накинув своє лихе око якийсь ненажерливий пан, бо всі нові власники земельних наділів – явно підставні особи. Хто такий пан Ікс, в селі здогадуються, але поки що не на часі оприлюднювати його прізвище.
Сільський голова Михайло Енеді вирішив піти зворотнім шляхом і встановити, на якій підставі у землі появилися нові власники, бо без рішення сесії сільської ради це не можливо. У районній установі, що відає земельними питаннями, йому повідомили, що є рішення сесії Імстичівської сільради від 24 серпня 1997 року. Зверніть увагу – це вихідний день, державне свято. Голова пішов у архів, звідки йому дали довідку, що ні такої сесії, ні такого рішення в той день не було.
Акти на право власності на землю видано Імстичівською сільрадою нібито 8 березня 2002 року, а держреєстрацію здійснено у грудні 2017 року. Тоді, в грудні, минуло майже два роки із часу смерті колишнього Імстичівського сільського голови М.П. Петрашка, підпис якого нібито є на документі. Але є там і підпис колишнього інженера-землевпорядника О.П. Боїшко, з якою вдалося поговорити.
– Це чистої води фальшивка, – сказала в розмові Олена Петрівна. – Ну, скажіть, хто збирав сесію чи виконком у вихідний день? Фальсифікатори тут явно прокололися. Друге – чому так довго тягнули з реєстрацією? Мабуть, тільки в грудні минулого року дізналися про смерть М.П. Петрашка, спаплюживши його добру пам’ять. А, може, думали, що й мене вже нема?
Отже, як бачимо, дивним чином з’явилися документи, на підставі яких здійснено держреєстрацію. Розібратися з цим власником землі непросто, тому вони звернулися до депутата обласної ради І.І. Савка. Він зустрівся з пограбованими людьми і заспокоїв, що цією справою вже займається кваліфікований адвокат. Буде суд і, на переконання депутата, правда буде за жителями Імстичова.
– А поки що, – сказав людям Іван Іванович, – ви спокійно можете орати, сіяти, садити, збирати врожай.
На цій зустрічі депутат пообіцяв посприяти також із встановленням шатрового даху на сільській поліклініці.

Михайло ЦІЦАК,
с. Імстичово

Ваш отзыв

Ваш коментар