- Нове життя - https://nz-ir.com -

Ювілейний КВН в Кушниці

XXV Всеукраїнський КВН-фестиваль в Кушниці відбувся на минулому тижні. У його проведенні взяли участь Кушницька сільська рада (сільський голова М.Д. Штефко) та директор фестивалю П.В. Шинкар. Це був ювілейний фестиваль КВН українських команд. Його фішка в тому, що в невеличкому карпатському селі збираються десятки гумористів з усіх куточків України. В молоді верховинського краю є можливість подивитись на гумор інших регіонів та себе показати. На одній сцені поєднують талант як ветерани КВН, так і початківці. Дружня атмосфера підсилюється надзвичайною карпатською гостинністю, адже це єдине інтелектуально-розважальне шоу, що проходить в селі на Закарпатті. На відміну від виступів в місті, в селі гостей приємно дивує поселення до місцевих жителів, не зовсім для них зрозуміла русинська мова та угорсько- словацька кухня. Мета цього дійства не тільки відкривати нові таланти серед місцевої молоді, але і відкрити наш світогляд, доброзичливість для іншої частини України…Фестиваль проходить один день і поєднує розваги за принципом «Веселі старти» та вечірній концерт і нічний «Comedy”. За ці роки Кушницю відвідали кращі команди Асоціації КВН України, команди Ліги сміху, актори «Comedy Club UA», гумористи різних телевізійних проектів, відомі співаки. Про якість організації заходу можна робити висновки з роликів в YouTube та відгуках в періодичній пресі.
Починалось все в далекому 1993 році, коли Петро Шинкар, працюючи в Кушницькій ЗОШ I-III ст., провів 1 квітня «Гуморину». Місцева молодь активно підтримувала цей проект, адже в ньому говорилось не тільки про стосунки між хлопцями і дівчатами, але й в сатиричній формі зображувались робота вчителів, лікарів, сільської та районної еліти. Сама ідея проводити «Гуморину» взята із Полтавського педагогічного університету . Там в День сміху атмосфера розіграшу, пародій, вечірнього концерту була неймовірною.
Тепер, з позиції двадцяти п’ятилітньої історії, є очевидним, що місцеві жителі звикли до інтелектуального гумору і проглядають гумористичні програми вже з іншим, більш професійним рівнем. Команди України готують для нашого фестивалю не примітивний гумор, а справжній КВН. Щоб мати можливість запрошувати відомих коміків, співаків та режисерів телевізійних програм, нам просто було необхідно самим їздити по відбіркових іграх КВН України. Петро Шинкар вже 1994 року їздив в м. Ужгород і проглядав та записував на плеєр ігри, а потім з кушницькими командами аналізували механіку створення жартів, їх різноманіття, актуальність. В 1999 році йому дозволили учасники команди «От фонаря» (хімічний факультет) бути їх гравцем. А в 2001році він став капітаном і директором команди… Команда «От фонаря» стала кушницькою в 2005 році. Чому не відразу, бо в КВН не дозволяють грати із чужими жартами. Обличчя команди – це стиль гри і жарти, по можливості, музикальність та хореографічні здібності. Щоб команда була успішна, вона повинна моніторити новинки в інформаційному просторі і швидко імпровізувати… Вже потім з’являється інтуїція на топові теми і як їх поставити візуально.
Що ж виграла молодь від цього проекту?! По-перше, зник страх перед керівництвом вказати на помилки; по-друге, відкрились нові таланти, що в університетах створювали свої команди, чи брали активну участь в культурному житті свого ВУЗу; по-третє, адаптація молоді в місті проходила швидше, завдяки відомості «бренду» села. Для старшого покоління ця КВНівська іграшка спочатку не викликала інтересу, але влучні жарти над відомими псевдолідерами і перегинами керівників різних рангів, жарти над заробітчанськими історіями, критика нічного клубного життя та інше – все це привернуло увагу і активно обговорювалось в селі ще довгі місяці після гри. На сьогодні більша частина населення оточуючих сіл щиро радіє за успіх молодих команд на фестивалі, адже колись вони також виступали на цій сцені. Хотілось дати пораду тим, хто спробує йти дорогою ініціативи на користь села – вірити потрібно в свої сили і не піддаватись критиці «лінивих» сторонніх глядачів. Вміти відповідати за взяті зобов’язання щодо сільського майна, готувати свою технічну базу, виробляти колективний дух в створенні сцени, реквізиту, сценарію та ін. Важливо не тільки Ваш цей моментний успіх чи дотепний жарт над людиною, а ефект осмислення позитивних змін у відносинах вашого оточення. Наостанок головне – гумор повинне дарувати радість і сміх… Бо як каже народна мудрість, сміх продовжує життя.
У ювілейному КВН-фестивалі взяв участь і виступив голова районної ради Віктор Симканинець. Він був дуже здивований висококласним виступом артистів у такому гірському селі і побажав їм нових творчих успіхів та злетів.
Наш кор.