Версія для друку Версія для друку

Торгівля людьми: як це попередити

Торгівля людьми – це протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці .Статистика свідчить: за даними Держдепартаменту США, щороку в рабство потрапляють тисячі осіб. За оцінками Центру безпеки людини, цей показник значно більший і дорівнює 4 млн. Згідно з дослідженнями Міжнародної Організації Праці, близько 12,3 млн. людей у світі займаються примусовою працею, в т.ч. 2.4 мільйони – в результаті торгівлі людьми. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торгівців людьми щороку стають 1,2 млн. дітей.
За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічений «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва. Щороку в цих країнах до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.
Причинами торгівлі людьми є погана обізнаність українських громадян щодо можливостей працевлаштування за кордоном та їх наслідки, публікації багатообіцяючої реклами в пресі та «агітація», низька обізнаність стосовно своїх прав,відсутність належної системи захисту потерпілих, недостатнє покарання злочинців, причини, пов’язані з «людським фактором»: складні стосунки в сім’ї, слабкі професійні навички; зависока або занизька самооцінка; бажання зробити запаморочливу кар’єру; швидко без зайвих зусиль заробити великі гроші; жага до «красивого життя»; надмірна схильність до ризикованої поведінки; зайва довірливість ;
Торгівля людьми проявляється в таких формах, як рабство або звичаї, подібні до рабства; підневільний стан; залучення в боргову кабалу; торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації; торгівля людьми з метою використання у порнобізнесі; торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця); торгівля людьми з метою використання у жебракуванні; торгівля людьми з метою вилучення органів; торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах; торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність; проведення дослідів над людиною без її згоди; усиновлення/удочеріння з метою наживи.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Володимир ВАГЕРИЧ,
начальник управління соціального захисту населення.

Ваш отзыв

Ваш коментар