Версія для друку Версія для друку

Нерест і «Сезон тиші»

Нерест риби – особливий період в житті водних мешканців.
Самки випускають ікру в воду, на дно або на рослини, а самці риби в цей час запліднюють її молочком – насіннєвою рідиною. Ікринки і личинки риби, що вилупляться через два тижні після нересту, в природі чекають багато небезпек. Значна кількість ікри не запліднюється через відсутність необхідних умов нересту риби. Частину ікри зносить течія, поїдають риби, земноводні, птахи, комахи та інші. Підраховано, що дорослими стає тільки одна особина із тисячі мальків.
З метою охорони та природного відтворення водних біоресурсів під час нересту запроваджується заборона та вилов риби згідно наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області від 23.03.2018 року №18 «Встановити заборону лову риби на період нересту з 31 березня по 21 травня 2018 року».
Також під час нересту забороняється проводити на водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні роботи, які негативно впливають на стан водойм та нересту риби. За порушення правил рибальства передбачається, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Крім штрафу за незаконний вилов риби правопорушнику нараховуються ще збитки за кожну виловлену рибу.
Цьогорічна весна не тільки піднесла чимало погодних сюрпризів. Вона тим самим до певної міри синхронізувала два явища життєвих циклів у природі, які, за свідченнями старожилів, доволі рідко співпадають – нерест і поява нового потомства у польового і лісового птаства і звірини.
Весна –пора оновлення, розквіту природи. Настає пора сімейних турбот і у звірів. Немає потреби доводити, що для тварин починається найвідповідальніший період – продовження роду. О цій порі звірі, птахи потребують особливих умов, адже фактор неспокою надто згубно впливає на них. Тому кожного року у період масового розмноження диких тварин, з метою виконання вимог Закону України «Про тваринний світ» з 1 квітня по 15 червня настає «Сезон тиші». На цей період у місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами забороняється: проводити роботи, заходи та випас худоби, що можуть спричинити неспокій та підвищений рівень шуму.
Для забезпечення охорони середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин та на період нересту риби в районі створені оперативні групи реагування для проведення спільних рейдів з працівниками Іршавської районної організації УТМР, Довжанського ЛМГ, правоохоронних органів та екологічної інспекції.
Іршавська районна організація УТМР закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися правил під час нересту та «Сезону тиші». Адже від цього залежить кількість риби у водоймах та дикої фауни у лісах.
Іван БАРНАК,
голова Іршавської районної
організації УТМР.
Марія БОЙКО,
провідний інженер з лісових
культур ДП «Довжанське ЛМГ».

Ваш отзыв

Ваш коментар