Версія для друку Версія для друку

Юний Юрченко – чемпіон!

Не так давно я мав розмову на тему розвитку шашок в Закарпатській області з спортсменом-шашкістом з обласного центру. Його фраза «Та хто грає в ті шашки-100» мене дошкульно вразила. Тоді я змовчав. Словесна перепалка не дала б переваги жодній стороні. В Європі шашки-100 дуже поширені, а ми, закарпатці, чим не європейці. Важливим і переконливим аргументом для мого співрозмовника буде кількість учасників, які взяли участь в цьогорічному чемпіонаті Закарпатської області з шашок-100, який проведено в Іршавському районному будинку дитячої творчості. 46 учасників віком від 6 до 77 років взяли участь в турнірі. Змагання з шашок-64 в обласному центрі не збирають таку кількість учасників. Ні в якому разі не протиставляю два різні види шашок, наші вихованці з однаковим задоволенням грають і в різні варіації шашки-64, і в шашки-100.
Перед заключним туром лідер Георгій Плавайко, вигравши до цього всі зустрічі, мав очкову перевагу над переслідувачами. І ось його вирішальна зустріч з 12- річним юнаком Богданом Юрченком зібрала всіх навколо себе. Цікаво, що візьме верх: колосальний досвід Плавайко чи юнацький азарт Юрченко. Пропозиція нічиї при так званій рівній позиції, але при наявності ще багатьох шашок, юним спортсменом була відхилена. І недаром, адже йому вдалося використати тільки йому одному відому слабинку позиції суперника. В нагороду за “наглість” – перемога! Вперше чемпіоном області з шашок-100 стає 12- річний юнак. Представник Мукачівського району Георгій Плавайко виборов друге місце. Третім став 14-річний Сергій Скоблей, вихованець, як і Богдан Юрченко, клубу “Вікторія” Іршавського районного будинку дитячої творчості. Підбиті підсумки і по інших категоріях. Жінки розташувались в такому порядку: Ольга Павляк (Іршавський район, Ганна Білак (Іршавський район), Клара Тіводор (Виноградівський район).
Зовсім юні, які тільки починають свій спортивний шлях, змагалися в окремій групі. Вихованці клубу “Вікторія” показали такі результати. Серед дівчат до 8 років перше й друге місця вибороли Вероніка Терпай і Анастасія Асеєва; призери до 13 років Марта Юріна, Анастасія Панич, Анастасія Купар; до 17 років кращими визнано Катерину Мойсей, Марту Юріна, Анастасію Панич. Кращі серед юнаків до 8 років Ігор Гуляна, Роман Подолюк, Роман Гозда; до 13 років Станіслав Гелетей виборов друге місце; до 17 років призери Богдан Юрченко, Сергій Скоблей, Богдан Асеєв.
В командному заліку призери розташувались в такому порядку: “Вікторія” (Богдан Юрченко, Сергій Скоблей, Ольга Павляк), “Тріо” (Ігор Гуляна, Роман Подолюк, Анастасія Панич), “Перспектива” (Марта Юріна, Катерина Мойсей, Богдан Асеєв).
PS. В процесі роботи сталася прикра ситуація: вийшла з ладу комп’ютерна програма, яка проводила жеребкування по швейцарській системі. Подальше проводилося жеребкування вручну. Щиро вдячний спортсменам за розуміння ситуації.
Анатолій Вайда.

Ваш отзыв

Ваш коментар