Версія для друку Версія для друку

ВКЛОНІМОСЯ ГЕРОЯМ: НА КРАСНОМУ ПОЛІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПОЛЕГЛИХ КАРПАТСЬКИХ СІЧОВИКІВ

Цьогоріч минула 79-річниця з дня проголошення Карпатської України, доленосної події в житті всього українського народу.
Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається повстання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі.
Карпатська Україна підтвердила, що Закарпаття є українською землею, а українці цього краю – невід’ємною частиною великої української нації.
У рамках відзначення чергової річниці з дня проголошення незалежності Карпатської України 15 березня, на території меморіального комплексу «Красне поле» поблизу міста Хуст, на місці героїчного бою Карпатських січовиків відбувся мітинг-реквієм.
Розпочали його Державним Гімном України та військовим салютом. Присутні вшанували пам’ять полеглих тут героїв хвилиною мовчання.
Першими із патріотичними промовами до присутніх звернулися голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та голова облради Михайло Рівіс.
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зазначив: сьогодні з упевненістю можна сказати, що подвиг на Красному полі стоїть в одному ряду з подвигом героїв Крут, оборонців Донецького аеропорту, інших мужніх захисників української Землі. І наш обов’язок повернути й увічнити імена творців Карпатської України, її захисників.
Голова облради Михайло Рівіс зазначив, що ця подія увійшла золотими буквами у сторінки державотворення України. Тодішні героїчні події надихають і  наших воїнів, які сьогодні хоробро боронять суверенітет України на сході у воєнному конфлікті. А те, що ми сьогодні стоїмо під національними прапорами і не тримаємо жодного політичного стягу, говорить про те, що в нас єдина мета, єдина держава.
Виступили перед учасниками зібрання також голови Полтавської, Львівської та Івано-Франківської облрад.
Після чого, присутні поклали квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста. Вшанувати пам’ять загиблих Карпатських січовиків прийшла делегація з Іршавського району на чолі з  головою райдержадміністрації Олександром Горіним та головою райради Віктором Симканинцем. Це більше ста небайдужих іршавчан, які цінують і пам’ятають свою історію, шанують пам’ять  героїв Карпатської України.
Після офіційної частини священики провели екуменічну панахиду за січовиками, які в  1939 році поклали свої життя за волю та незалежність рідної Батьківщини.
Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар