Версія для друку Версія для друку

Добрий пастир

27 січня у віці 73 роки після важкої і тривалої хвороби помер протоієрей Василій Кодриш. Смерть мудрого і працелюбного пастиря Церкви Христової стала важкою втратою для всіх нас. Не стало одного з щирих поборників християнського служіння, поборників православної віри у нашому краї.
Пастирство в Святій Православній Церкві — це самовіддане служіння Богу і людям. Переконливим прикладом цього було життя і пастирська діяльність протоієрея Василія. Сердечна віра в милостивий Божий Промисл була неодмінною рисою його духовного світогляду, можливо й тому, що благодатну поміч Господню він відчував на собі з ранніх років, з дитинства.
Протоієрей Василій (у миру Василь Васильович Кодриш) народився 23 січня 1945 року в с. Бистриця Мукачівського району Закарпатської області в православній сім’ї. З дитинства батьки привили хлопчику любов до храму Божого у цей нелегкий період. Після закінчення середньої школи працював на Мукачівському деревообробному комбінаті в с. Чинадієво.
8 серпня 1970 р. Василь Кодриш одружився на Поляк Ользі Василівні, яка народилася в м. Іршаві, куди приїхав згодом і він.
1 вересня 1979 р. поступив на навчання до Одеської духовної семінарії, яку успішно закінчив у 1982 р. Прийнявши священний сан диякона, а згодом і священника під час навчання в семінарії служив у селі Крива Балка в Одеській єпархії.
Після закінчення навчання в Одеській духовній семінарії у 1982 році священник Василій був призначений настоятелем Свято-Різдва Пресвятої Богородиці храмі в селищі міського типу Тересва, Тячівського району, де прослужив три роки. У 1985 році він був переведений настоятелем двох храмів в с. Дунковиця і с. Горбок Іршавського району.
У 1992 р. протоієрей Василій переведений настоятелем Свято-Покровського храму с. Ільниця, Іршавського району, в якому прослужив 16 років. Під час пастирського служіння в с. Ільниця його стараннями та організацією був збудований новий храм на місці попереднього молитвами, подвигами і величезною особистою працею. За ревне служіння Святій Православній Церкві протоієрей Василій був удостоєний високої церковної нагороди і нагороджений мітрою.
Чимало іспитів довелось пережити протоієрею Василію у житті. 13 лютого 2004 року поховав матушку Ольгу, а згодом 17 червня 2006 р. померла і молода дочка Мирослава. Останні роки свого життя отець Василій був поза штатом, часто хворіючи, проживав разом з сином в м. Іршаві.
Протоієрей Василій Кодриш був вірним служителем Алтаря Господнього і втілював у собі кращі риси пастирського служіння Православної Церкви. Він відійшов до Господа, якому вірно служив все своє земне життя. І живе він у Церкві Господній і живе молитовна пам’ять про нього у серцях пастирів і віруючих чад Божих.

Протоієрей Василій Ігнат,
м. Іршава

Ваш отзыв

Ваш коментар