Версія для друку Версія для друку

Як не помилитися з вибором насіння?

Навесні, коли настає час засівати городи, чи не кожен господар стикається з проблемою, як обрати насіння.
У крамницях є як імпортне, так і вітчизняне насіння. Оброблене і необроблене, сортове і гібридне, а різноманітність сортів просто вражає.
Насіння, яке потрапляє у роздрібну торгівлю, обов`язково повинне мати відповідні документи. Так, покупець має право вимагати в продавця відомості про партію насіння, яке він хоче придбати. Номер партії вказано на пакеті, а основна інформація занесена в «Довідку про сортові та посівні якості насіння». У документі мають бути такі відомості: назва підприємства, де придбано насіння, кому відпущено, культура, сорт (гібрид), рік урожаю, номер партії, схожість, чистота, вологість, походження насіння, термін дії документа. Покупцеві варто знати, що термін дії документів на насіння овочевих культур щодо посівних якостей насіння, згідно ДСТУ – 6006:2008, становить 12 місяців, а на упаковане в герметичну тару – 24 місяці. Останнім часом торгові фірми все частіше на пакеті вказують не реальний термін дії схожості насіння. І тому необхідно звіряти маркування на пакеті з «Довідкою про сортові та посівні якості насіння». Продавати насіння, що не забезпечене супровідними документами про його походження і якість, заборонено.
Обов`язково зберігайте чек на придбане насіння та упаковку в разі, якщо насіння не сходить то за допомогою зможете звернутись із скаргою до Держпродспоживслужби в Закарпатській області, контактний телефон спеціаліста в районі 0971951837, щоб продавець компенсував ваші витрати.

Олександр Штефаньо,
провідний спеціаліст контролю в насінництві та розсаднництві Держпродспоживслужби
в Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар