Версія для друку Версія для друку

Василь Кузан на ювілей презентував «Дьоньдята»

На минулому тижні в затишному залі районної бібліотеки відбулася презентація нової збірки віршів нашого відомого земляка, поета-письменника Василя Кузана під символічною назвою «Дьоньдята».
Слід сказати, що видання і презентація книги відбулася в дні відзначення 55-річчя з дня народження автора.
Прекрасно оформлений зал, де виставлені всі книги письменника. Тут зібралися колеги по письменницькому цеху, журналісти, земляки автора, культосвітні працівники, керівники району.
Відкрила презентацію і тепло привітала з подвійною подією винуватця свята директор районної бібліотеки Майя Бобик. Вручила ювіляру букет живих квітів. Вона також відмітила, що Василь Кузан – лауреат закарпатської літературної премії імені Ф. Потушняка в галузі поезії та літературознавства, автор десятка збірок і понад ста пісень, які виконують народні артисти України Степан Гіга, Іван Попович, Петро Матій, заслужений Закарпатський народний хор та інші. Він – член Національних спілок журналістів і письменників України.
Василь Кузан розпочав свій виступ із розповіді, як писалася книга, про її загадкову назву «Дьоньдята». Прочитав уривки тією мовою, якою говорили колись його і наші батьки, прадіди.
Вагоме слово про збірку вимовив голова районної ради Віктор Симканинець, побажав ювіляру здоров’я, наснаги у написанні нових кних, вручив букет квітів та почесну грамоту.
З ювілеєм і виданням книги привітали начальник відділу культури і туризму РДА Олена Ісак, начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич, яка теж вручила ювіляру великий букет живих квітів.
У рамках презентації виступили вчителька української мови та літератури Іршавської ЗОШ Наталія Кузьма, директор районної станції туристів Іван Терпай, землячка, секретар Довжанської сільради Наталія Петканич, друзі поета Юрій Мельник, Юрій Марущинець, Василь Ловска.
Юрій Мельник виконав свої нові гуморески, присвячені ювіляру.
Серед учасників презентації був присутній Михайло Папіш, відомий журналіст із м. Берегово, який тепло привітав колегу з ювілеєм і виданням збірки віршів.
Присутні жваво і невимушено спілкувалися із поетом, активно задавали запитання, на які він цікаво і дотепно відповідав. Хоч презентація тривала дві години, але кожному було цікаво слухати життєві історії поета, сміятися з його жартів.
Наприкінці зустрічі присутні мали можливість одержати збірку «Дьоньдята» з автографом.
Гарно оформили зал і посприяли в успішній презентації працівники районної бібліотеки Віра Балог, Марія Матішинець, Яна Гойс та Ганна Кравчук.
Петро ПІТРА.

Ваш отзыв

Ваш коментар