Версія для друку Версія для друку

Поезія – це квіти душі

Уся свідома громадськість відзначає 204-у річницю від дня народження духовного світоча українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, чиє ім’я по праву стоїть в одному ряду із безсмертною плеядою титанів слова світового масштабу.
Впевненою ходою йде землею 204 весна від дня народження Великого Кобзаря і, зустрічаючи світлий березень, кожен з нас подумки говорить з Тарасом. Звичайно, у всіх нас свій Шевченко і своя дорога до нього, ми щасливі, що на нашій дорозі маємо таку величну постать, яка є зорею, душею, совістю і гордістю – це духовний світоч українського народу Тарас Григорович Шевченко.
Шевченко, як і його «Кобзар», – вічні. У нього, як у Біблії, можна знайти відповіді на всі запитання. Він – пророк, а тому кожен рядочок із твору написаний ніби сьогодні. Перші березневі дні пов’язані з іменем Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов’ю до України.
Чи можлива Україна без славетного імені Т.Г.Шевченка? Чи можлива світова література без видатного українського сина і поета? Ні. Шевченко – це явище унікальне. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни. У ньому вся наша історія, усе буття. Шевченко узяв від загальнонародної мови все найбільш суттєве та яскраве і розкрив у своїй творчості багатство, гнучкість, красу і милозвучність українського слова. Кожен рядок його вірша, поеми пронизаний любов’ю до Батьківщини, до народу. Саме з цієї любові виросла правдива вогненна поезія Кобзаря.
Так уже склалася наша історія, що знедоленому, віками бездержавному великому народові українському потрібен був великий муж, щоб один сказав за всіх – за тих, хто кого любив, хто плакав і страждав, за тих, хто вперто боровся. Потрібен був трибун, Боян, пророк, подвижник. Потрібен був національний геній. Ним став Тарас Шевченко. Україна і Шевченко, Шевченко і Україна – поняття неподільні. Немає України без Шевченка, як Шевченка без України.
6 березня, в актовій залі Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, в урочистій обстановці був відкритий і пройшов конкурс читців поезій Т.Г.Шевченка серед учнівської молоді району. В затишній, комфортній, творчій атмосфері на одному подиху пройшли літературні читання. В залі ніби витав дух Шевченка. Всі присутні, і школярі, і вчителі, і гості до глибини душі прониклися живим Шевченковим словом, напрочуд співзвучним з сьогоденням. Виконавці декламували вірші з такою душевною силою, так проникливо, що не залишали байдужим нікого із присутніх.
Та жоден конкурс не проходить так, щоб не було визначено переможців. Так і тепер фахове і компетентне журі у складі: М.Ю. Гудь – завідувача методичним кабінетом відділу освіти, О.С. Галас – головного спеціаліста відділу освіти, культури, охорони здоров’я Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади, Г.І. Остолош – методиста методичного кабінету відділу освіти, Н.І. Трикур – натхненника і організатора даного конкурсу в районі, О.І. Демчик – колишньої вчительки української мови та літератури, поетеси, визначило кращих.
Серед учнів 5 – 6 класів кращою стала Олександра Баранцева, Сілецька ЗОШ І-ІІІ ст., на другому місті – Дарина Староста, Ільницка ЗОШ І-ІІІ ст., на третьому – Артем Огняник, М.Раковецька ЗОШ І-ІІ ст.
Здобули перемогу у віковій групі 7 – 9 класів: Злата Лівак, Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – перше місце, Василь Семак, Зарічанська ЗОШ І-ІІ ст. – друге місце, Корнелія Штефаньо, Білківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – третє місце.
Лідерами з представників 10 – 11 класів стали, тобто вибороли перше, друге, третє місця, Богдана Дика, Іршавська гімназія, Владислав Кузьма, Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст., Марія Юріна, Осійська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ф.Потушняка.
Андрій Андрішко

Ваш отзыв

Ваш коментар