Версія для друку Версія для друку

Незабутня зустріч із казкарем Іршавщини

Василь Шкіря – чарівник і творець казкового світу, лицар країни дитинства, захисник найкращих моральних цінностей людини. Наш земляк витворює найцікавішу, найоригінальнішу, не схожу на інші казку.
Учні 2-А класу (6 кл. ЗОШ) Іршавської гімназії мали можливість поринути у чарівний світ казки В.Шкірі. Адже цей звичайний чоловік, який кожного дня з щирою посмішкою проходить повз нашу гімназію, був поважним гостем на відкритому уроці з української літератури. Урок-зустріч організувала і провела учитель української мови та літератури Каналош Ірина Семенівна. Гімназисти більше дізналися про цікаве життя і надзвичайну творчість письменника з інтерв’ю, яке з радістю взяла учениця Гозда Дарина, адже вона мріє стати журналістом. Можливо, це наш і майбутній казкар, бо Даринка вже показує свої перші спроби пера.
Наші учні – прекрасні артисти, вони показали свої можливості в інсценізації казки Василя Шкірі «Мамина наука». Гімназисти вдало зобразили ті моральні якості людини, які притаманні героям казки нашого письменника. Мама зайчиха, яку дивовижно зіграла Артиш Ольга-Магдалина, передає почуття порядності, доброти, ввічливості. Мешко Мирослав у ролі зайчика зобразив послухняного сина, який прислухається до порад матері. Ними ділиться зі своїм другом ведмедем, якого вдало представив Петечук Назарій. «Добре слово краще, ніж сила», – з такими словами звернулася до нас Пелешкей Христина, яка чудово зіграла роль бджілки Майї.
Учні з захопленням ділилися незабутніми враженнями від прочитаних казок В.Шкірі. Представляли цікаві ілюстрації до дивовижних казок нашого земляка, вивчали багату, пересипану прислів’ями та приказками, наче оздоблену коштовностями, мову його творів.
Є надія, що наші гімназисти будуть пробувати свої сили у створенні власних казок. Адже вони отримали найкращі поради щодо написання правильного, цікавого, повчального витвору від справжнього казкаря.
Із впевненістю можна сказати, що твори нашого земляка В.В.Шкірі завжди матимуть свого читача. Адже казка потрібна і малим, і дорослим. Поринувши у її чарівність, людина може відпочити від суєтності, якої так багато у сучасному світі.

Ірина Каналош,
учитель української мови та літератури Іршавської гімназії

Ваш отзыв

Ваш коментар