Версія для друку Версія для друку

Депутати райради готуються до сесії

У понеділок відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань управління майном та приватизації, будівництва, архітектури, інфраструктури, надзвичайних ситуацій та засобів масової інформації, яку очолює Володимир Горзов. Депутати розглянули з десяток питань, що виносяться на чергову сесію районної ради.
Насамперед йшлося про подальше використання приміщень будівлі, що знаходиться в Іршаві, по провулку Шевченка, 3/2. Воно викликало жваве обговорення. Аби в цьому питанні не наламати дров, народні обранці розглянуть його на наступному засіданні комісії, запросивши всіх зацікавлених сторін. Ознайомлено депутатів з листом міської ради щодо благоустрою території в районному центрі по провулку Шевченка, 3. Мова йде про станцію швидкої допомоги, патанатомічне відділення райлікарні та РАЦСу. Місто взяло на себе зобов’язання біля патанатомічного відділення заасфальтувати дорогу. Від орендаря М. Ловги надійшла заява щодо надання йому дозволу на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна згідно з договором оренди. Народні обранці прийняли рішення відмовити в проханні заявнику. Було взято до відома лист відділу освіти райдержадміністрації щодо харчування учнів у загальноосвітніх школах району. Чимало уваги приділили подальшій долі недобудованого басейну дитячо-юнацької спортивної школи. Як варіант – можлива співпраця з Державним фондом регіонального розвитку. За певних умов місто теж готове співфінансувати цей проект. Райдержадміністрації теж рекомендовано активізувати в цьому напрямку роботу. У листі відділу райдержадміністрації йшлося про передачу з балансу відділу освіти на баланс районної ради майна, що використовується будинком дитячої творчості. Це питання погодили і запропонували винести на сесію райради. Директор КП «Архітектура» Марія Яцків написала листа щодо дострокового розірвання контракту. Це підприємство ліквідують. Дане питання запропоновано винести на розгляд сесії райради. У листі управління соціального захисту населення міститься прохання щодо надання в оренду приміщення. Проти цього народні обранці не заперечували. Також міськраді буде безкоштовно надано концертну залу районного будинку культури для проведення районного конкурсу «Міні-міс Іршава-2018». На розгляд сесії райради також буде подано проект щодо передачі у власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади районної станції юних техніків.
***
Минулого понеділка засідала постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, головою якої є Іван Фельцан. Депутати обговорили та опрацювали кілька районних програм, що затверджуватимуться на сесії районної ради.
Йшла мова про затвердження програми медикаментозного забезпечення та організації гемодіалізу хворим з хронічною нирковою недостатністю в районі на 2018-2020 роки. Ця програма діє вже сім років. Всього в районі нараховується більше 100 чоловік з хронічною нирковою недостатністю, 13 з яких потребують 3 рази на тиждень проведення гемодіалізу. На цю процедуру хворі доставляються санітарним транспортом у сусідній, Виноградівський район, позаяк у нашому районі «штучної нирки» немає. На цей рік на цю програму депутати запланували виділити триста тисяч гривень.
Погоджено й затвердження районної програми цільового медикаментозного забезпечення хворих на ревматоїдний артрит в районі на 2018-2020 роки. Наразі в районі на цю недугу хворіє семеро дітей та одна доросла людина. Дана програма діє в районі з 2011 року й постійно оновлюється. Цьогоріч на її заходи народні обранці запропонували виділити сто тисяч гривень.

Підтримали депутати й зміни до програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян району на 2016-2020 роки. Вони стосувалися надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які призиваються на військову службу за контрактом та підтримання членів сімей військовослужбовців-контрактників у поточному році на суму п’ятдесят тисяч гривень.
Проголосували за винесення на сесію програми надання депутатами районної ради матеріальної допомоги малозабезпеченому населенню в цьому році. Цьогоріч запропоновано виділити кошти з розрахунку по 1500 гривень на кожного депутата. При виділенні депутатом коштів перевага надається жителям громади, від якої обраний або за якою закріплений народний обранець.
Також підтримали депутати затвердження районної програми оздоровлення та відпочинку дітей району і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення і відпочинку на 2018-2021 роки, затвердження районної програми зайнятості населення на період до 2020 року, внесення змін до програми підтримки поліпшення стану приміщень та організації харчування в медико-соціальному центрі районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2016-2020 роки, затвердження районної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки, реорганізацію КЗ «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» райради шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» районної ради.
***
П’ятого березня на засіданні постійної комісії районної ради з питань розвитку освіти, науки, молодіжної політики та національних меншин, духовності і спорту, яку очолює Ганна Белей, розглянули низку питань, що виносяться на розгляд сесії районної ради.
Погоджено затвердження районної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки. Вона спрямована на реалізацію одного з найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства – реалізацію права дитини на виховання в сім’ї. Зокрема, серед заходів програми передбачено раннє виявлення, облік та надання соціальної підтримки сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, забезпечення вчасного набуття дітьми правового статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, забезпечення роботи інклюзивно-ресурсних центрів для надання відповідної освіти та реабілітаційних послуг дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання, проведення профілактичних рейдів з метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей тощо.
Підтримали народні обранці й програму оздоровлення та відпочинку дітей району і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки. Кошти на неї виділятимуть з районного бюджету, а також до співфінансування залучать низку сільських рад. Завдяки виконанню програми вдасться збільшити кількість дітей, охоплених послугами із оздоровлення та відпочинку, до 9355 дітей. Ініціатором розроблення програми виступило управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Опрацювали народні обранці й проект рішення, що стосується затвердження статуту й штатного розпису комунальної організації «Іршавський районний центр позашкільної роботи». Один пункт було вилучено та внесено низку уточнень щодо призначення директора цього закладу. На посаду керівника цієї організації запропоновано кандидатуру Івана Терпая.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар