Версія для друку Версія для друку

ЗДІЙСНЕНО РОБОЧУ ПОЇЗДКУ ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ, ЯКА СКЛАЛАСЯ В РАЙОНІ З ВИВЕЗЕННЯМ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

17-18 лютого голова Іршавської райдержадміністрації Олександр Горін та заступник голови Іршавської РДА Іван Мошкола, з метою врегулювання ситуації, яка склалася в районі з вивезенням твердих побутових відходів, їх утилізацію, здійснили робочу поїздку до Словацької Республіки, де відвідали фірму «Zempers», яка є однією із засновників фірми «ЕКО-Ір», що здійснює вивезення та зберігання твердих побутових відходів у нашому районі.
У процесі переговорів з боку райдержадміністрації було наголошено фірмі «Zempers», що відповідно до чотирьохсторонньої угоди про співпрацю словацька сторона не виконала всі зобов’язання, які брала на себе. Зокрема, не поставлено сміттєві баки, контейнери, затримується будівництво сміттєпереробного заводу та касет для зберігання твердих побутових відходів.
В свою чергу, словацька сторона також висловила претензії, що в районі не налагоджена відповідним чином система укладання договорів, зокрема укладено лише 7 550 договорів, 11 сільськими радами, а це лише 30 %, чим не охоплено всю територію району.
Але найбільше їх хвилює питання заборгованості громадян перед ТЗоВ «Еко-Ір» за вже вивезене сміття. Так, станом на 10 лютого 2018 року заборгованість перевищує більше як 300 тис.грн.
Вбачають у цьому пасивну роботу органів місцевого самоврядування, так як відповідно до закону України «Про місцеве самоврядування»,підпункту 4 пункту «а» частини першої статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законами №4710-VI від 17.05.2012, №5461-VI від 16.10.2012, вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а також Закону України «Про відходи», стаття 21, органи місцевого   самоврядування   у   сфері   поводження з відходами забезпечують організацію збирання і видалення побутових  відходів, у
тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.
В ході робочої поїздки словацька сторона також повідомила, що у проект, який передбачає будівництво заводу по сортуванню та утилізації твердих побутових відходіввідповідно до європейськихнорм в Іршавському районі вклала більше 700 тис. євро, крім тієї техніки, яка сьогодні працює на території району. На території фірми «Zempers» знаходиться таке обладнання: модуль та сортувальна лінія для спорудження сміттєпереробного заводу, а також дев’яносто семитонних контейнерів, автомобіль МАН для перевезення цих контейнерів, трактор ЗЕТОР з 10 тонним причепом для перевезення відсортованих відходів, трактор-екскаватор для проведення робіт з обвалуванням сміттєзвалища, а також трактор для завантаження відходів в бункер сортувального комплексу.
Також словацька сторона ознайомила керівництво райдержадміністрації з роботою, яку вона здійснює в пошуку залучення коштів Європейського Союзу та міжнародних інвестицій.
Підбиваючи підсумки зустрічі, керівництво РДА запевнило словацьку сторону, що зконцентрує свої зусилля у співпраці з товариством «Еко-Ір» щодо збільшення укладання договорів та своєчасної проплати за надані послуги громадянам.
Райдержадміністрацією відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пункту 6, частини 1, статті 16, буде здійснюватися на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил збирання, утилізації і захороненням промислових, побутових та інших відходів, додержанням правил благоустрою.
Крім того, РДА буде здійснювати всі необхідні заходи, щоб домогтися від сільських голів виконання Закону України «Про місцеве самоврядування» підпункту 4 пункту «а» частини першої статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законами  №4710-VI від 17.05.2012, №5461-VI від 16.10.2012 та закону України «Про відходи», стаття 21.
Слід відмітити, що хорошим прикладом для інших сільських рад Іршавського району є Довжанська, Приборжавська та Броньківська сільські ради, у яких налагоджена належним чином робота із вивезення твердих побутових відходів та вчасним розрахунком за вже вивезене сміття.
Варто зазначити, що керівництво райдержадміністрації буде прикладати всіх зусиль для пошуку потенційних спонсорів фінансування проекту будівництва сміттєпереробного заводу.

Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар