Версія для друку Версія для друку

МУЗИЧНИЙ ОЛІМП НАД УЖЕМ – ПОСІЛИ ІРШАВЧАНИ !

Чи вірять іршавські музиканти у забобони, чи ні – невідомо. Та попри все, для них День закоханих, – а вони такими є у крайньому випадку, у високе мистецтво, коли в Ужгороді проходив VI обласний конкурс ансамблів та оркестрів духових інструментів мистецьких шкіл у Закарпатській державній філармонії – став по-справжньому щасливим і вдалим.
Конкурс проводиться з метою розвитку навичок і виконавської майстерності учнів класу духових та ударних інструментів, виявлення та заохочення обдарованих учнів, активізації творчої роботи викладачів, узагальнення передового педагогічного досвіду.
Цього року в ньому прийняли рішення взяти участь учні шістнадцяти мистецьких шкіл із різних районів Срібної Землі. Це були 33 колективи – 25 ансамблів та 9 оркестрів. Виступи номінантів об’єктивно оцінювало професійне журі, до складу якого входили викладачі циклової комісії «Оркестрові духові та ударні інструменти» Ужгородського державного музичного коледжу імені Дезидора Задора: голова журі заслужений артист України Ференц Томич, заслужений працівник культури України О. Ухач, викладачі коледжу Е Попович і Т. Попович.
Їх серця та високі фахові вимоги успішно подолали юні іршавські митці у кількох номінаціях. Зразковому дитячому духовому оркестру старших класів (керівник Іван Кула) для того, щоб здобути перше місце серед конкурентів знадобилося тільки блискуче виконати такі твори: А. Аренського, інст.. В Бухарова «Фуга на тему української народної пісні «Журавель» та інтермецо А. Лангера «Спритні пальці»– соло на кларнеті у виконанні Василя Вашкеби. Не менший рівень майстерності продемонстрували учасники квартету трубачів Янош Йонаш, Дмитро Бокотей, Ростислав Голіба, і Максим Свида (викладач І.Кула, концертмейстер Н. Васько). Вони виконали твори Р. Аттаігнанта «Паванне» та І. Дунаєвського «Ранкову пісню». Почесне третє місце – духовий оркестр молодших класів Іршавської ДШМ (керівник Василь Чоповда) завдяки вмілому виконанню українського народного танцю «Козачок» у інструментальному перекладі А. Ладаневського і «Маленького Фокстрота», муз. А. Школяра у перекладі С. Бувайло.
Квінтесенцію загальної думки і оцінки журі висловила член журі, заступник директора департаменту культури обласної державної адміністрації Ілдіка Молнар:
– Змушені констатувати прикрий факт у загальному позитивному розвитку культури на Закарпатті: в області залишилося лише 8 або 10 духових оркестрів, і серед них лише в єдиній дитячій школі мистецтв в Іршаві – два дитячі духові оркестри.

Богдан ГРИНЮК.

Ваш отзыв

Ваш коментар