Версія для друку Версія для друку

У чому переваги регіональних банків: досвід Закарпаття

Розвиток потужної банківської системи є необхідною умовою стабілізації національної економіки та підвищення ефективності її функціонування.
Дискусії на рахунок доцільності функціонування малих банків в України ведуться уже давно, однак європейський та американський досвід доводять, що значення регіональних банків важко переоцінити. Саме вони відіграють важливу роль у регулюванні економічних процесів, пов’язаних із перерозподілом грошових коштів на місцях, доступом населення до банківських послуг та більш гнучкіше реагують на різноманітні коливання ринку.
Слід зазначити, що регіональні банки представлені далеко не у всіх областях України. На Закарпатті свою діяльність уже 25 років здійснює КОМІНВЕСТБАНК – єдина банківська юридична особа на території краю. Головний офіс Банку розташовано в Ужгороді, а у всіх районних центрах Закарпатської області діють його відділення.
Регіональні банки переважно обслуговують малий та середній бізнес, розвиваються в рамках одного регіону, але посідають важливе місце у створенні благ і послуг. Малі банки в конкурентній боротьбі приділяють значну увагу всім клієнтам незалежно від сум, які проходять або лежать на банківському рахунку. Тому малий банк має можливість забезпечити відповідний рівень сервісу «своєму» клієнту, який у великого банку просто не викличе зацікавленості.
Клієнтами КОМІНВЕСТБАНКУ є близько три тисячі юридичних осіб та понад чотири тисячі приватних підприємців. Відмінною ознакою роботи Банку є особистий підхід до клієнта, доступ до керівництва та швидке прийняття рішення.
Клієнтська база Банку різноманітна за своїми напрямками діяльності, однак існує певна специфіка, яка характерна тому чи іншому району, що відображається у роботі того чи іншого відділення Банку на місцях. КОМІНІНВЕСТБАК оперативно реагує на сигнали ринку, створюючи комфортні умови для клієнтів. Наприклад, відкриття у 2017 році додаткового вузла власної служби інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у місті Хуст, дозволило вчасно забезпечувати потреби клієнтів у готівці, у тому числі іноземній валюті для виплати переказів чи поповнення банкоматів.
Окрім цього, перевагою малих банків в обслуговуванні малого бізнесу є відносна доступність для дрібних підприємств та підприємців кредитних коштів. Поряд із технічно озброєними великими банками, які пропонують привабливі умови для корпоративних клієнтів, малі банки мають змогу збільшувати прибутки переважно шляхом нарощення обсягів мікрокредитування. При цьому регіональні банки застосовують різноманітні схеми кредитування малих підприємств, підприємців та фізичних осіб на вигідних умовах, одночасно роблячи процедуру кредитування для дрібного підприємця простою та доступною.
За останніми даними Національного банку України КОМІНВЕСТБАНК займає 34% обсягів усіх наданих кредитів юридичним особам по Закарпатській області. Загалом ця сума складає близько 800 мільйонів гривень. Це не просто статистичні дані, це – реальне забезпечення фінансування бізнесу краю, створення робочих місць, покращення інвестиційного клімату. Банком було прокредитовано відновлення виноградарства та садівництва, видобуток та розлив мінеральних вод, різноманітні туристичні напрямки, у тому числі «зелений» туризм, будівництво та реконструкцію санаторіїв, відновлення деревообробних підприємств.
Слід відмітити, що вже на 01 липня 2017 року акціонери Банку у повній мірі виконали свої зобов’язання та збільшили статутний капітал КОМІНВЕСТБАНК до 250 мільйонів гривень. Таке збільшення капіталу, окрім виконання вимог Закону України «Про банки і банківську діяльність», надасть можливість Банку збільшити обсяги кредитування, запровадити нові продукти, здійснити вкладення в інноваційні технології.
Проте, незважаючи на явну привабливість співпраці малих банків з дрібним підприємництвом, є низка проблем, подолання яких потрібно розглядати в контексті загальнодержавних програм підтримки малого бізнесу. Прийняття останнім часом за лобіюванням великих банків низки урядових постанов, що можуть обмежувати участі в конкурсних відборах малих банків, свідчать про наявність нездорової конкуренції та зайвий раз підкреслюють, що регіональні банки здатні гідно протидіяти «великому» бізнесу на місцях. Крім того, ситуація останніх років показала, що надійність банківської установи не пов’язана з розміром активів банку.
КОМІНВЕСТБАНК як регіональний банк є і буде ідеальним фінансовим інструментом впровадження стратегічної програми Уряду України щодо децентралізації влади. Тривала та успішна співпраця КОМІНВЕСТБАНКУ з органами місцевого самоврядування, уже є свідченням успішності ідеї децентралізації, можливості громаді самостійно вирішувати питання регіонального розвитку, сприяє економічному та соціальному процвітанню нашої області.
І що не менш важливо, Банк завжди відкритий до клієнта, бере активну участь не тільки в економічному але і в соціально-громадському житті регіону, поповнюючи місцеві бюджети, підтримуючи спортивні та культурні заходи, здійснюючи просвітницьку діяльність. КОМІНВЕСТБАНК є постійним спонсором різноманітних акцій, міроприємств, що проводяться як регіональною владою так і благодійними організаціями. Серед них: святкування Дня міста, міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька 2017», форум «Закарпаття – бізнес у центрі Європи» та інші різноманітні тематичні заходи, що покращують туристичну та інвестиційну привабливість нашого краю.

Ваш отзыв

Ваш коментар