Версія для друку Версія для друку

Загальний аналіз крові: що означають ці цифри

Кожен із нас хоч раз у житті здавав кров на аналіз і одержував на руки аркуш паперу з цифрами і одиницями виміру.
Загальний аналіз крові береться з пальця для того, щоб визначити чи є в людини власне захворювання крові, чи не протікає в організмі який-небудь запальний процес.
Нв (HGВ) – такими літерами позначається гемоглобін – не залізовмісний білок. У його структурі є іон заліза, що при з’єднанні з киснем робить кашу кров червоною, доставляє киснем в усі частини тіла, а вертаючись у зворотньому напрямку гемоглобін забирає з клітин вуглекислий газ і несе його по венах до легень.
Норма гемоглобіну для чоловіків 130-1 60 г/л, жінок 110-1 40 г/л.
Низькі показники гемоглобіну називають анемією.
Високі показники Нв бувають при зневодненні, при деяких захворюваннях крові.
Еритроцити (RBC) – це червоні кров’яні тільця. В одному міліметрі крові повинно міститись від 3,5 до 5,5 мільйонів еритроцитів, які вмішують гемоглобін.
Лейкоцити (WBC) – так позначають білі кров’яні тільця. їх норма 3,5- 9 тисяч в одному міліметрі крові. Зменшення або збільшення кількості лейкоцитів – це ознака запальних процесів, що йдуть в організмі. Функція лейкоцитів захисна. Вони складаються з нейтрофілів, лімфоцитів, еозинофілів, моноцитів.
ШОЕ – це швидкість осідання еритроцитів, норма повинна не перевищувати 17-18 мм.
Якщо еритроцити осідають зі швидкістю вище 20мм на годину, то це запалення або інший процес в організмі.
Тромбоцити (HCT) – це клітини, які беруть участь у згортанні крові.
У нормі їх повинно бути 180-320 тисяч в 1 мл. крові. Знижений вміст тромбоцитів свідчить про підвищену кровоточивість, схильність до утворення синців і попереджає про інші захворювання крові.
Жанна Фоменко,
лікар-лаборант.

Ваш отзыв

Ваш коментар