Версія для друку Версія для друку

Стан протипожежного водопостачання

В населених пунктах, де є водойми та через які протікають річки, повинні мати під’їзди з твердим покриттям розмірами не менше 12Х12м., обгороджені та встановлені покажчики для встановлення пожежних автомобілів і забору води будь-якої пори року, щоб ліквідувати ту чи іншу надзвичайну подію. На жаль, в Іршавському районі пірсів з твердим покриттям немає.
Коли пожежні машини приїжджають на гасіння будівлі, споруди, житлового будинку, то використовують наявні 2,7 т води за 5 хвилин. Далі вони повинні підключитися до загальної подачі води у населеному пункті або встановити автомобіль на пожежне водоймище. Ось тут і починаються проблеми. Пожежне водопостачання промислових підприємств може здійснюватись від водогінної мережі, пожежних водоймищ, пірсів, природних джерел води (річок, озер, ставків).Такі сільські ради як: Імстичівська, Броньківська, Брідська, Лозянська, Негрівська, Зарічанська, Білківська, Ільницька, Кушницька, Луківська, Дубрівська, Загатянська, Довжанська, Вільхівська, Греблянська, Великораковецька, Осійська, Доробратівська, надали план-схеми розташування річок, але вони не пристосовані згідно норм для забору води пожежними автомобілями. Відстань пожежного автомобіля до річки повинна становити чотири метри (тому що пожежні рукави діаметром 125 мм., по чотири метри встановлюються між собою та заповнюють водою цистерну за 4 хв. 19 с., яка розміщена на автомобілі).
Задовільний стан протипожежного водопостачання лише в м.Іршава та с.Ільниця, а в інших 45 населених пунктах заправка автомобіля водою не можлива.
Тарас Чушенко,
начальник караулу ДПРС-5 м.Іршава.

Ваш отзыв

Ваш коментар