Версія для друку Версія для друку

КОЛОВОРОТ ЧАСУ У РОДИНІ ІСАКІВ

Славна епоха часу продовжувалася в Приборжавському півтора десятиліття, коли в місцевому колгоспі-радгоспі імені Горького діяв сувенірний цех. Цей виробничий підрозділ разом із іншими в ряду допоміжних промислів приносив господарству мільйонні прибутки. Таким чином, за їх рахунок радянська влада дотувала основні галузі сільськогосподарського виробництва. При цьому не слід відкидати ще й той фактор, що сувенірники мали чи не найвищі зарплати тоді на селі.
Головним художником був митець Іван Юрійович Ісак, якого, на жаль, уже майже два роки немає серед нас. Попри широко поширену приказку про перепочинок матінки-природи на дітях геніїв, імена Ярослава, Антоніни та Олександра не менш дзвінко заявлені кожен у своєму напрямку в мистецтві.
Коли минулого року готували нарис про Олександра – майстра іконостасів, то у ньому чимало місця по праву відведено темі сувенірної продукції. Цієї зимної пори коловорот часу ніби повернув не тільки стрілки на символічному циферблаті, але й витворив руками Олександра Ісака та його зятя Олександра Молнара сувенірний годинник. Можуть зробити на замовлення навіть із іменним циферблатом.
Здається, починає відроджуватися галузь, що давала роботу тисячам талановитих верховинців.
Богдан ГРИНЮК.

Ваш отзыв

Ваш коментар