Версія для друку Версія для друку

«Життя я не проспав – щось залишилось людям»

Десять років тому в приміщенні будинку культури с. В. Раковець офіційно відкрито літературно-меморіальний музей Ю.В. Мейгеша .
У музеї постійно вирує робота, проводяться вечори, екскурсії, уроки. Студенти пишуть курсові і навіть дипломні роботи.
Тут завжди людно, адже творчістю земляка-письменника цікавляться вчителі та учні загальноосвітніх шкіл району, заїжджі, відпочиваючі, туристи.
Музей постійно поповнюється новими експонатами. Вони розкривають все нові грані письменника. Про це дбає завідуюча музею Марія Юріївна Алмашій.
Письменник ставив перед собою одну мету: показати читачеві правду і нічого, окрім правди. Була ще одна добра риса у Юрія Васильвича – відстоювання рідної української мови, боротьба за її життя, за збереження історії та культури нашого краю.
Ю.В. Мейгеш був активним у громадському житті. У 1981 р. як представник від України брав участь XXXVI сесії Генеральної асамблеї ООН. Нагороджений значком «Відмінник народної освіти України», йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».
Добра пам’ять про Юрія Мейгеша назавжди залишається в серцях тих, хто знав, спілкувався з ним і унаслідував його творчість.

Богдан Алмашій,
студент-практикант групи ДТ-165 СТК НУХТ

Ваш отзыв

Ваш коментар