Версія для друку Версія для друку

КЕРІВНИКИ РАЙОНУ ЗУСТРІЛИСЯ З ВОЇНАМИ-АФГАНЦЯМИ

15 лютого минає 29 років від того дня, коли останні підрозділи обмеженого контингенту Збройних сил колишнього СРСР було виведено з території Афганістану. З цієї нагоди, 30 січня, голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова райради Віктор Симканинець зустрілися з активом районної організації Української спілки ветеранів Афганістану та головою організації Володимиром Горзовим.
Участь у заході також взяли керівник апарату РДА Олег Козенюк, представники окремих установ, організацій та служб району, які практично щодня взаємодіють з учасниками бойових дій.
Присутні обговорили та узгодили основні організаційні питання щодо проведення в районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 29 річниці виведення військ з Афганістану. Відтак захід вирішили провести 14 лютого, об 13.00 к.ч. Біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам відбудеться мітинг-реквієм.
Під час зустрічі були обговорені і нагальні проблеми, які наразі хвилюють афганців: пільги на житлово-комунальні послуги, безкоштовних лікарських засобів, забезпечення належного медичного обслуговування тощо.
Про стан медико-санітарного забезпечення учасників бойових дій в Афганістані інформувала присутніх лікар-терапевт по обслуговуванню ветеранів ВВВ, учасників бойових дій та ЧАЕС поліклінічного відділення КЗ «Іршавська РЛ» Вікторія Горняк.
Головний інженер Іршавського відділення ПАТ «Закарпатгаз» В`ячеслав Антонов відповів на питання щодо газопостачання.
Під час зустрічі озвучувалося також питання щодо зубопротезування, відповідь на яке присутнім надав головний лікар Іршавської районної стоматологічної поліклініки Іван Стойка.
З роз’ясненнями про порядок призначення пенсії учасниками бойових дій виступила начальник відділу обслуговування громадян по Іршавському району Хустського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області Віра Мейсарош. Фахівець відповіла на поставлені запитання і запевнила, що при зверненні до управління Фонду в районі кожен громадянин отримає якісні послуги та консультації.
Чимало запитань виникло стосовно санаторно-курортного лікування, на які начальник управління соціального захисту населення Володимир Вагерич надав компетентні відповіді. Володимир Михайлович повідомив, що з числа учасників бойових дій в Афганістані, на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою в управлінні перебуває 20 осіб за профілем захворювання: кістково-мязевої системи – 6; шлунково-кишкового тракту – 4; серцево-судинної системи – 10. З числа інвалідів ВВВ, які є учасниками бойових дій в Афганістані, на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою в управлінні перебуває 11 осіб за профілем захворювання: кістково-мязевої системи – 7; неврологічним- 3; серцево-судинної системи – 1. У 2017 році санаторно-курортну путівку отримав 1 учасник бойових дій в Афганістані, який також є інвалідом 3 групи ВВВ.
Піднімали питання й щодо реставрації пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам та встановлення невеличкої огорожі навколо скверу, де проводяться мітинги з вшанування дня учасників бойових дій на території інших держав.
Після цього, т.в. обов’язки військового комісара Іршавського РВК майор Юрій Щур висловив пропозицію щодо встановлення в районному військовому комісаріаті пам’ятної дошки воїнам-афганцям. Дану пропозицію із задоволенням підтримав актив районної організації Української спілки ветеранів Афганістану.
Виступив перед присутніми та відповів на всі запитання також начальник Іршавського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області Віктор Ребрей.
Під час зустрічі голова райдержадміністрації Олександр Горін наголосив, що районна влада завжди залишається відкритою, як для спілкування, так і для вирішення проблем кожного учасника бойових дій, кожної людини. «Ми всіляко намагатимемося підтримувати вас та надавати будь-яку можливу допомогу» – зазначив Олександр Васильович.
На завершення заходу керівники району висловили воїнам-афганцям щиру вдячність за героїзм, за приклад відваги та мужності та побажали добра і мирного неба.
Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар