- Нове життя - https://nz-ir.com -

Дерево шанують, як добре родить, а людину – як добре робить

Є професії, які дані від Бога. Серед них чільне місце посідає професія вчителя. Це навіть, на мою думку, і не професія, і не покликання, а для багатьох – сенс життя. І це так. Усі життєві стежини покликання починаються від шкільного порога. Наша Підгірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів за кількістю педагогічних працівників невелика. Та головне те, що серед цієї когорти жінок-вчителів (наш колектив жіночий) професія є сенсом життя.
До речі, хочу добре слово сказати про талановиту, справжнього професіонала у цій галузі – вчительку початкових класів Ганну Іванівну Варваринець, яка народилася в с. Крайня Мартинка у сім’ї колгоспників. Ще в дитячі роки вона була гордістю для своїх батьків, а нині наш педагогічний колектив пишається натхненною працею Ганни Іванівни на педагогічній ниві понад 40 років.
У 1973 році Ганна Іванівна вступила до Мукачівського педагогічного училища на шкільний відділ стаціонарного навчання. Після закінчення – у 1977 році була направлена в дану школу, де працювала на посаді вихователя продовженого дня до 1995 року, а з цього часу продовжувала працювати на посаді вчителя початкових класів – і до цього часу.
За наслідками попередньої атестації Г.І. Варваринець має вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший вчитель». За час роботи в школі зарекомендувала себе знаючим, відповідальним і творчо працюючим вчителем. Скільки цікавих, доступних, змістовних ранків, вікторин, конкурсів, зустрічей… провела зі своїми маленькими вихованцями. Метою її педагогічної діяльності є формування всебічно розвиненої, духовно багатої, творчої особистості. Саме в початковій школі починають формуватися вище згадані виховні процеси, тому вона приділяє їм значну увагу.

Ганна Іванівна – творча особистість. Їй притаманні відповідальність, грунтовні фахові знання. Бачити плоди своєї діяльності у навчанні та вихованні її школярів – найвища нагорода для неї. Вона вболіває за кожну дитину. На уроках не тільки передає свої знання, а й прищеплює своїм вихованцям любов до Батьківщини, до рідних, любов до ближнього… Тому вчителька є прикладом справжнього християнського життя. У народі кажуть: «Дерево шанують, як добре родить, а людину – як добре робить». Отже, за її нелегкі труди на педагогічній ниві нагороджено грамотами районного відділу освіти, обласними грамотами та подяками.
Саме таких педагогів можна впевнено називати «сіячами зерна добірного», а «добірне зерно» — це міцні знання та ясний розум, чисте сумління і благородство, міцний дух і неспокійне серце, світлі думки і працьовиті руки…Ці «добірні зернятка» в душі своїх вихованців вкладає Ганна Іванівна. Ось такі педагоги потрібні сучасній школі.
З почуттям великої поваги всією шкільною родиною з нагоди вашого щасливого ювілею прийміть наші теплі вітання та щедрі побажання: міцного здоров’я, сімейного благополуччя та достатку, радості від рідних дітей та онуків, Божого благословення та ласки на довгі роки життя.
Наталія Данканич,
«Старший вчитель»
Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів