Версія для друку Версія для друку

Москаль: «Грудневий паводок завдав Закарпаттю збитків на 86 мільйонів гривень»

Область звертається в Кабмін із проханням виділити з резервного фонду державного бюджету кошти на ліквідацію наслідків стихії
У середу (17.01) в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки під головуванням Геннадія Москаля. Головне питання, що розглядалося, – про наслідки паводка, який пройшов Закарпаттям 15-17 грудня минулого року.
– Загалом від стихії постраждали 67 населених пунктів у 14 адміністративно-територіальних одиницях Закарпаття, – наголошує Г.Москаль. – Найбільшого удару зазнали Іршавський, Тячівський, Виноградівський, Міжгірський та Мукачівський райони.
Як встановили місцеві та відомчі комісії, всього внаслідок паводка пошкоджено (підтоплено):
житлові будинки (у т.ч. майно громадян) – 156.
автомобільні дороги загального користування державного, місцевого значення та комунальної власності – 12.
автомобільні мости (у т.ч. штучні споруди) на дорогах загального користування державного, місцевого значення та комунальної власності – 17.
пішохідні мости комунальної власності – 2.
берегоукріплення (у т.ч. підпірні стінки та берегоукріплення доріг), які відносяться до комунальної власності – 33 ділянки;
водовипуски – 1.
замулення русел річок та водовідвідних каналів – 2 об’єкти;
водозабір – 1.
Об’єкти лісового господарства:
пошкоджено ділянок доріг – 9.
автомобільних мостів – 3.
По об’єктах водогосподарського комплексу області (Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса) у цілому пошкоджено 74 об’єкти, із них:
водозахисні дамби – 16 153 метрів;
берегоукріплення – 4 052 метрів;
гідротехнічні споруди (водовипуски, шлюзи-регулятори тощо) – 22;
замулення та зменшення пропускної спроможності магістральних каналів –
1 000 метрів;
окремі елементи 15 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем.
Згідно з проведеними розрахунками, загальна сума збитків, завданих надзвичайною ситуацією, склала 86 мільйонів 42,228 тисяч гривень.
При цьому до розрахунку збитків включено не всі об’єкти, які були пошкоджені внаслідок паводку, оскільки по деяких відсутні дані щодо первісної або залишкової вартості, частина із них при обстеженні виявилися безгосподарними тощо.
Комісія класифікувала грудневий паводок на Закарпатті надзвичайною ситуацією природного характеру регіонального рівня.
За результатами засідання прийнято рішення підготувати й надіслати до Кабінету Міністрів України звернення щодо виділення із резервного фонду держбюджету коштів для ліквідації наслідків паводка 15-17 грудня минулого року.

Прес-служба ОДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар