Версія для друку Версія для друку

Звіт голови районної ради

Промисловість, сільське господарство,
інвестиції, будівництво, бюджет
Основою економічного розвитку району на кожен рік є програма економічного і соціального розвитку, прийнята за поданням районної державної адміністрації.
Хочеться коротко зупинитися на підсумках роботи за 9 місяців цього року.
Промисловість:
обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг, становив 28,7 млн. гривень, що на 18,0 % більше аналогічного періоду минулого року;
обсяг реалізації виробленої продукції склав 125900,8 тис. гривень, що на 12596,9 тис.гривень або 10 % менше до аналогічного періоду минулого року.Основна причина зниження цього показника сталася через проведення розкривних робіт на ТзОВ «Волоське», зміну технологічного процесу у виробничому циклі продукції на філії №8 ТзОВ «Ено меблі ЛТД», інші підприємства – зменшення замовлень на продукцію;
підприємствами автомобільного транспорту перевезено 799,7 тис. тонн вантажів. Вантажооборот склав 1207,0 млн. ткм, що на 29,0 % більше аналогічного періоду минулого року.
Сільське господарство:
Відбулось зростання виробництва основних видів продукції тваринництва у всіх категоріях господарств: яєць –100,1 %, м’яса –100,6 %,молоко залишилось на відповідному рівні минулого року. Збільшено чисельність поголів’я ВРХ, свиней, птиці, крім овець і кіз, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Інвестиції:
Обсяг іноземних інвестицій, вкладених в економіку району з початку інвестування складає 2519,3 тис. дол. США, що становить 108,0 % до 01 січня 2017 року.
Здійснюється реалізація проектів за рахунок коштів з державного фонду регіонального розвитку: енергозбереження у сфері охорони здоров’я, капітальний ремонт водогону в селі Ільниця, капітальний та поточний ремонт доріг.На даний час33 інвестиційні проекти проходять конкурсну оцінку комісії департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації та можуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок відповідних коштів.
Будівництво, дорожнє господарство, благоустрій:
за програмою «Власний дім» у 2016 надано 1110 тис. грн., у 2017 році – 352,4 тис. грн.(12 пільгових кредитів) жителям району на облаштування житлових будинків, інженерниих мереж (водопровід, водовідведення, опалення), а також на утеплення фасадів житлових будинків та заміну вікон та дверей;
за рахунок бюджетів усіх рівнів у 2017 році на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг, станом на 01.11.2017 року скеровано кошти на суму 14 млн. 918,3 тис. грн., а саме:
з обласного бюджету – 1 млн. 500 тис. грн.;
з районного – 1 млн. 683 тис. грн.;
з міського та сільських бюджетів – 11 млн. 735 тис. грн..
В районі систематично проводиться очистка територій, зокрема за січень – вересень 2017 року очищено 40,9 км придорожніх смуг, упорядковано 92 кладовища, вивезено 1885 куб.м. сміття, ліквідовано 20 несанкціонованих стихійних місць накопичення твердих побутових відходів.
На сьогоднішній день на вивезення твердих побутових відходів укладено договори з ТзОВ «ЕКО-ІР» у 18 населених пунктів, з ПП Дешко О.О у 5 населених пунктів., з КП «Тепло-місто» у 2 населених пунктах, з ТОВ «АВЕ» у 2 населених пунктах району. Кожний населений пункт району має затверджену схему очистки та правила благоустрою території, а також узгоджений графік роботи з підприємствами, що здійснюють вивіз ТПВ із населених пунктів району.
Бюджет та фінанси:
до бюджетів усіх рівнів за 9 місяців надійшло 139,6 млн. гривень, що на 33,8% більше аналогічного періоду минулого року, та на запланованому рівні;
надходження платежів, податків і зборів до місцевих бюджетів склали 92,3 млн. гривень, що більше на 45,7%. від надходжень податків і зборів за січень-вересень 2016 року;
чисельність безробітних склала 551 чоловік, що на 2,0% більше, ніж на 01 січня 2017 року. Рівень офіційного безробіття склав 1,0%. У звітному періоді 4 безробітним надано одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи на загальну суму 40,0 тис. грн.;
фактично профінансовано потребу Пенсійного фонду на 302405,7 тис. гривень, що більше за аналогічний період минулого року на 14,8%. Станом на 01 жовтня 2017 року заборгованість до Пенсійного фонду з оплати єдиного страхового внеску склала 1521,6 тис. гривень, що більше на 70,0 %, ніж на 01 січня 2016 року.
фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування підприємств району, визначених для щомісячного обліку, є прибутковими;
за даними управління соціального захисту населення райдержадміністрації заробітна плата з початку року має сталу динаміку зростання, але залишається самим низьким серед інших районів області. Розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника в районі за вересень 2017 року склав 5185,0 грн., що більше середньомісячної заробітної плати за відповідний період минулого року на 60,4%.
заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.
З програмою надання депутатами районної ради матеріальної допомоги за 11 місяців використано 59,1 тис. грн. Матеріальну допомогу отримало 176 жителів району.
Участь районної ради у заходах, що проводяться в районі
Завдяки роботі районної ради протягом року в районі було організовано та проведено заходи, які стосуються розвитку науки, культури, мистецтва, спорту, відзначено професійні свята та пам’ятні історичні дати і охоплюють всі сфери життя району.
Уже традиційно варто згадати участь працівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у щорічному фестивалі ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора» у с. Лисичово. Цьогоріч ковалями  спільно виготовлено символ ковальського мистецтва й логотип фестивалю.
Не обійшлося минулого року без ювілеїв. Районна рада долучилася до таких визначних дат: 95-ї річниці Міжнародного дня кооперації, фестивалю «Ватра на Полянці» до 80-річчя Великораковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, святкового концерту «Мелодії єднання» з нагоди 5-річчя створення хору працівників культури району, 30-ї річниці громадської організації «Ветеранів України», 570-ї річниці від дня заснування с. Дубрівка.
Традиційно відзначено День Державного Прапора України та 26-у річницю Дня Незалежності України. У поліклінічному відділенні  КЗ «Іршавська районна лікарня» відбулося урочисте відкриття флюорографічного кабінету, на стадіоні біля дитячо-юнацької спортивної школи м. Іршава відбулися змагання з футболу на кубок незалежності України серед працівників бюджетних установ та правоохоронних органів.
Напередодні, до Дня Незалежності України 19 серпня, у підніжжя «Смерекового каменю» відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку, який встановлено з нагоди віднесення букових пралісів НПП «Зачарований край» до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Серед основних напрямків, розвиток яких сприяє ефективній діяльності районної ради, варто назвати культурні заходи, які підвищують художньо-естетичні смаки жителів району – у районному будинку культури, будинку дитячої творчості та бібліотеці відбулися творчі звіти колективів художньої самодіяльності, виставки робіт майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, районний фестиваль «Таланти багатодітної родини», фестиваль колядницьких колективів «Іршавський бетлегем – 2017», Всеукраїнський конкурс дитячого читання  «КНИГОМАНІЯ – 2017», V відкритий фестиваль з писанкарства «Котися, писанко, по рідному краю!», «Лідер-талант-фест», X-й творчий фестиваль «Родинні скарби Іршавщини», фестиваль творчих особистостей з обмеженими можливостями «Повір у себе».
Видатною подією стала щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка проходила на території Лисичівського лісництва в урочищі «Багаріки», в якій прийняли участь представники влади, сільські голови, школярі, громадськість. У ході акції було висаджено близько 5 тисяч саджанців бука, явора та ясеня.
Було відкрито пам’ятну меморіальну дошку на подвір’ї Приборжавської ЗОШ I-III ступенів Мирославові Мислі – випускнику цієї школи, який трагічно загинув в зоні АТО.
У с. Горбок відкрито комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Горбківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Іршавської районної ради Закарпатської області.
На базі Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у с. Сільце діяв дитячий табір «Стежина Добра».
Відбулися українсько-румунський та українсько-словацький Дні добросусідства, в яких взяли участь і депутати районної ради.
Варто зауважити, що за сприяння депутата районної ради Сергія Лупака цього року випущено та презентовано книгу Михайла Ломаги та Івана Сухана «Сілецькі історії».
Проведено спартакіаду серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, змагання серед рибалок, волейбольний турнір пам’яті воїну-афганцю Ю.Маргіті, районні змагання зі спортивного орієнтування до Міжнародного Дня туризму, «Свято сили», приурочене до 118-ї річниці з дня народження Івана Фіцака-Кротона. На базі Ільницької ЗОШ-інтернату I-III ст. стартував військово-патріотичний табір для молоді «Юний патріот».
Традиційно відбулася благодійна акція «Розтопи своє серце-допоможемо дітям разом». На підтримку онкохворих дітей району. Цьогоріч зібрано рекордну суму понад 270 тис. грн., з яких вагому частину коштів надав народний депутат України Павло Іванович Балога.
Завдяки співпраці районної ради із благодійними організаціями відбулося:
вручення продуктових наборів для нужденних і окремих багатодітних сімей району, солодких подарунків та іграшок дітям до св. Миколая;
для відділень районної лікарні виділено значну кількість медичних костюмів, постільної білизни, засобів гігієни, функціональні медичні ліжка та тумбочки, медичні матраци, столи, стільці, дивани, занавіски, ковдри, шприци, крапельниці, гель для ультразвукової діагностики, ін’єкції для хворих на цукровий діабет,стерильні набори для первинного огляду,дитяче харчування фірми «Alete» двох видів у кількості 1,5 тонн.
комунальний заклад «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» отримав 5 комплектів комп’ютерної техніки.
при потребі мешканці району за місцем проживання отримують для користування милиці, інвалідні візки, ходунки, засоби гігієни і білизни. Цього року електричний інвалідний візок отримали жителі с. Довге та с. Осій.
Посильна допомога надається районному центру Червоного Хреста. Цього року туди завітали представники Закарпатського благодійного фонду «Дім милосердя» та норвезького фонду «КРК – Україна». Спільними зусиллями нужденним організовано одноразове харчування – гарячі обіди, надано одяг та необхідні речі вжитку.
Керівництво районної ради відвідало села нашого району (Імстичево, Приборжавське, Броньку, Ільницю), де було вручено продуктові набори багатодітним сім’ям. Долучилися до благодійної акції у міні-пекарні с. Ільниця.
Масові заходи займають чільне місце у діяльності райради. Проведено мітинги, до яких активно та охоче долучаються працівники районної ради. Йдеться про вшанування пам’яті жертв Голодоморів і героїв Крут, відзначення Дня Хрещення Київської Русі та Дня Соборності України біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО, вшанування пам’яті та примирення й 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування жертв політичних репресій – несправедливо засуджених українських письменників, митців, вчених та священиків, репресованих 1937-1938 років, до Дня визволення Іршавщини від німецько-фашистських загарбників, 21-ї річниці Дня Конституції України та 72-ї річниці входження Закарпаття до складу України,урочистості в с. Заріччя з нагоди 203-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, мітинг-реквієм біля пам’ятника карпатським січовикам до Дня Карпатської України в с. Білки, вперше цього року в м. Іршаві відзначили День українського добровольця, проведено заходи на Красному Полі поблизу міста Хуст, приурочені річниці Карпатської України,біля пам’ятного знаку чорнобильцям відбувся мітинг-реквієм з нагоди 31-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС, у с. Ч.Потік відбулося свято партизанської слави. Традиційно пом’януто жителів району, які загинули в аварії у с. Залужжя.
Проведено «круглий стіл» із активом районної організації  Української спілки ветеранів Афганістану, а відтак панахиду до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та зустріч керівництва району з воїнами-афганцями району, присвячена до чергової річниці виведення військ з Афганістану.
Не оминули увагою членів організації «Союз Чорнобиль України», районної організації ветеранів України.
З метою виховання в учнівської молоді патріотичного ставлення до своєї рідної держави та краю, становлення і формування національної свідомості учнів як особистості, громадянина України та патріота рідної землі, в районі проведено національно-патріотичну гру «Патріот».
На предмет вивчення актуальних проблем громад і шляхів їх вирішення депутатами здійснено виїзні наради до Луківської, Доробратівської, Загатянської, Чорнопотіцької, Імстичівської сільських рад, а також навчальних закладів окремих населених пунктів.
Здійснено виїзди на місце розташування асфальто-бетонного заводу в с. Підгірне та на об’єкти, де проводяться заплановані ремонтні роботи.
Організація роботи із зверненнями
громадян та особистого прийому громадян
Важливе значення в районній раді надається особистому прийому громадян.  З метою належного інформування населення про можливість звернення до керівництва районної ради був затверджений графік прийому громадян. На офіційному веб-сайті Іршавської районної ради розміщено графік прийому з особистих питань.
Протягом звітного періоду до районної ради надійшло і розглянуто 294 пропозицій, заяв і скарг громадян, в тому числі і під час особистого прийому керівництвом районної ради. Із них 265 письмових звернень та 29 усних.
Загалом до районної ради найбільше зверталися мешканці: Ільницької, Загатянської, Чорнопотіцької, Кам”янської, Довжанської, Великораковецької, Білківської сільських та Іршавської міської рад.
Левова частка звернень громадян стосується надання одноразової грошової допомоги у зв’язку із важкими матеріально-побутовими умовами, або для придбання лікарських засобів та на лікування – 176 заяв.
Порівняно з минулим роком збільшилась кількість заяв від фізичних осіб-підприємців щодо надання в оренду приміщень – 49 заяв. Усі звернення розглядалися комісійно, частина-з виїздом на місце, в присутності заявників, а також посадових осіб, які безпосередньо відповідають за вирішення питань, залучаються депутати та відповідні фахівці.
Із всіх поданих громадянами протягом року письмових пропозицій, заяв, скарг вирішено – 246 питань, скеровано за належністю – 14, на стадії розгляду – 5. Щодо усного прийому громадян керівництвом району: вирішено 21 питання, скеровано за належністю – 7, на стадії розгляду – 1.
У звітному періоді до райради надійшло 23 депутатських запитів, в тому числі 8 звернень. Зокрема, депутатами порушувались питання стану ремонту автодоріг у районі, об’єктів соціальної сфери та їх ремонтів, організації пасажирських перевезень, функціонування полігону твердих побутових відходів у с.Дубрівка.
Всі депутатські запити підтримано на сесії та скеровано до виконавців: районної державної адміністрації та відповідних служб. На кожен запит отримано відповіді або роз’яснення, поінформовано районних депутатів, інші перебувають на контролі.
Взаємодія з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування району
Протягом року взаємодія районної ради з райдержадміністрацією, її управліннями, службами і відділами носила конструктивний характер. Депутати районної ради брали участь у роботі, утворених нею комісій, керівники райдержадміністрації – у засіданнях постійних та спеціальних комісій, президії та сесіях районної ради, інших заходах. Спільна діяльність районної ради та райдержадміністрації охоплювала всі сфери економічного, соціального та культурного життя району.
Із визначених законодавством делегованих повноважень райдержадміністрація вносить свої пропозиції щодо їх розгляду на сесіях районної ради , відповідно до регламенту готує проекти рішень та пояснення до них. За звітний період, випадків відмови у розгляді пропонованих райдержадміністрацією питань, в районній раді не було. Всі важливі питання, і, зокрема, ті, що стосуються соціально-економічного розвитку, бюджету, земельних відносин тощо вирішуються спільно.
Серед пріоритетних завдань, на які спрямовувались основні зусилля, були: наповнення районного бюджету, розв’язання соціальних питань, зміцнення ролі органів місцевого самоврядування в організації життя району, забезпечення стабільної роботи закладів охорони здоров’я, освіти, культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази, розвиток фізичної культури і спорту.
Районна рада у своїй роботі приділяє увагу поліпшенню взаємодії з сільськими, міською радами району. Проводяться семінари-наради із місцевими головами, секретарями місцевих рад, на яких розглядається чимало актуальних питань, які щодня постають перед органами місцевого самоврядування під час виконання ними владних повноважень. Систематично надається необхідна організаційна та методична допомога депутатам, постійним комісіям районної та сільських, міської рад, посадовим особам органів місцевого самоврядування.
Суттєвою є допомога у вирішенні проблемних питань від народних депутатів України, які обрані від району.
В їх актив можна віднести багато добрих справ, які в тій чи іншій мірі сприяють розв’язанню труднощів жителів, громадських організацій, бюджетних установ та релігійних громад.
В районі практично жоден масовий захід не проходить без активної участі народних депутатів України Віктора Івановича, Павла Івановича та Івана Івановича Балогів. Посильну допомогу вони надають у зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти (благоустрій шкільного подвір’я у Великораковецкій ЗОШ І-ІІ ступенів), медицини (придбання трьох комплектів сучасних комп’ютерів для районного центру первинної медико-санітраної допомоги), спорту (облаштування спортмайданчиків у селах Бронька та Імстичево, придбання спортивної форми та забезпечення транспортом волейбольної команди Великораковецької ЗОШ І-ІІ ступенів для участі у всеукраїнських змаганнях).
Не забувають народні обранці і про учасників АТО, дітям яких придбано солодкі подарунки.
Протягом року 12 жителів району за їх рахунок були обстежені та пройшли лікування в інституті ім. М.М. Амосова та дитячій лікарні «Охматдит».
Відчутною для району є діяльність депутатів обласної ради, які знають наші проблеми та докладають багато зусиль у їх вирішенні.
Для активізації участі депутатів районної ради у вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку району плануємо силами постійних комісій та президії вивчити та ознайомити із станом заліснення площ після проведення у 2015-2016 роках суцільних вирубок лісу в ДП «Довжанське ЛМГ» та природоохоронними заходами, що здійснюються в НПП «Зачарований край».
Під увагою райради мають перебувати реформування в охороні здоров’я та освіті, стан справ у трудових колективах. Плануємо організувати обмін досвідом виконання окремих повноважень та роботи депутатів районів області за відповідними функціями.

Ваш отзыв

Ваш коментар