Версія для друку Версія для друку

ВІДБУЛОСЯ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС

29 грудня під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Горіна  відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядок денний  було винесено чотири питання.
Зокрема, начальник відділу з питань цивільного захисту райдержадміністрації Іван Семак ознайомив присутніх із завданнями, які наведені у протоколі засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 22 грудня 2017 р. № 7 «Про ситуацію, яка склалася на території області впродовж 15-17 грудня 2017 року».
Заслухавши інформацію доповідача, з урахуванням обговорення, комісія вирішила відділу з питань цивільного захисту РДА вказані в протоколі завдання довести до всіх зацікавлених осіб. Органам місцевого самоврядування постраждалих від повені територій активізувати роботу щодо проведення обстеження постраждалих дворогосподарств, оформлення необхідних документів та передачу їх у відділ з питань ЦЗ райдержадміністрації.
З інформацією про ситуацію, яка мала місце в Іршавському районі в результаті зливових дощів, що пройшли з 15 по 18 грудня 2017 року,  виступив провідний інспектор відділу з питань цивільного захисту РДА Юрій Химинець, який коротко ознайомив присутніх з наслідками паводку, та що було зроблено в цей період для забезпечення безпеки мешканців підтоплених дворогосподарств, а саме:
– проведено три засідання штабу з питань НС, огранізовано відселення громадян з підтоплених житлових будинків та завезено питну воду постраждалим. Всього було відселено 45 сімей (186 громадян). Відселення проводилось фахівцями Іршавського РВ УДСНС України у Закарпатській області та фахівцями гірського пошуко-рятувального відділення м. Іршава загону СП ДСНС України у Закарпатській області, також після закінчення паводку проведено відкачку води з 39 колодязів та фахівцями ДУ «Закарпатський лабораторний центр» проведено дезінфекцію вказаних джерел.
– силами Іршавського РВ УДСНС, за допомогою Хустського та Мукачівського райвідділів УДСНС України у Закарпатській області та частково Берегівським МУВГ, проведено відкачку води з території с. Вільхівка.
Прокоментував ситуацію, що склалася в районі внаслідок паводку,  голова райдержадміністрації Олександр Горін, який особисто контролював хід ліквідації наслідків негоди.
Заслухавши інформацію, комісія вирішила прийняти її до уваги.
Керівники органів місцевого самоврядування виступили з інформацією про розмір нанесених збитків мешканцям населених пунктів та об’єктам інфраструктури внаслідок паводку, що проходив в період  з 15 по 17 грудня 2017року.
Заслухавши інформацію доповідачів, розглянувши матеріали з урахуванням обговорення, комісія вирішила:
– затвердити акти обстеження підтоплених житлових будинків та пошкожених об’єктів інфраструктури, згідно реєстрів поданих органами місцевого самоврядування, питання щодо відшкодування збитків громадянам, постраждалим від паводку, перенести на наступне засідання комісії (січень 2018 року).
– відділу економічного розвитку і торгівлі та відділу містобудування та архітектури РДА провести узагальнення інформації щодо нанесених збитків об`єктам соціальної сфери та інфраструктури, перевірити відповідність поданих розрахунків методиці оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, затверджених постановою КМУ від 15.02.2002 №175. Зведену інформацію надіслати департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА разом з відповідними документами, відповідно до постанови КМУ від 29.03.2002 №415 «Про затвердження Порядку використанння коштів резервного фонду бюджету».
Щодо відновлення об’єктів інфраструктури, рекомендувати органам місцевого самоврядування постраждалих від повені територій замовити проектно-кошторисну документацію на відбудову вказаних об’єктів.
Райдержадміністрації звернутися з клопотанням в Басейнове управління водних ресурсів р.Тиса щодо необхідності проведення робіт по розчистці (від наносів, зарослів та острівків) русла р. Боржава та річки Іршавка, з частковим поглибленням по всій довжині річок на території Іршавського району, для збільшення пропускної спроможності, що дасть змогу частково запобігти підтопленню територій населених пунктів.
Також члени комісії розглянули клопотання Берегівського МУВГ щодо відшкодування вартості палива, використаного насосною станцією для відкачування води в с. Вільхівка 16-17 грудня.
Заслухавши інформацію доповідача, з урахуванням обговорення, комісія вирішила вказане питання перенести на наступне засідання комісії (січень 2018 року).

Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар