Версія для друку Версія для друку

Зимові змагання юних туристів

Іршавська районна станція юних туристів (директор Іван Терпай) продовжує свою активну роботу. Саме тому, з 1 по 3 грудня 2017 року на базі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. відбулися районні змагання з «в‘язання туристичних вузлів», присвячені Дню Збройних сил України. Даний захід входить до командного заліку першості по туризму «Кубок Іршавщини-2018». Районні змагання з «в‘язання туристичних вузлів» носили як спортивний, так і краєзнавчий характер. Отож, 1 грудня 2017 року на порозі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. всіх учасників змагань привітно зустрічала директор школи Ганна Іванівна Поринець.
Після своєрідного розселення у класних приміщеннях школи всі учасники змагань були запрошені на урочисте відкриття до спортивної зали. На святковій лінійці були присутні поважні гості нашого заходу: зі словами вітань до всіх звернувся директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай, Довжанський сільський голова – Віктор Симканич, а також господиня даного закладу – директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. Ганна Поринець. Із програмою змагань юних туристів ознайомили: головний суддя цих змагань, заступник директора Іршавської райСЮТур Олександр Осійський та секретар змагань, методист туристсько-спортивного профілю Ольга Боднар.
Після урочистостей розпочалися змагання. Всі учасники, а їх приїхало 111 учнів з різних шкіл району, були поділені на дві вікові групи (старшу і молодшу). Суть цих змагань полягала в тому, щоб юні туристи показали свої вміння в’язати туристичні вузли, зробити це найшвидше і правильно. Завдання учасників молодшої вікової групи – зав’язати 14 туристичних вузлів, а старшої – 16.
Наступного дня, в суботу, вихованці туристичних гуртків Іршавщини дружною юрбою вирушили зі школи в центр села Довге. Звісно ж, не кожне село може пишатися таким компактним розташуванням декількох храмів, як у Довгому. Нам вдалося відвідати кожен з них, а завдяки юним екскурсоводам – вихованцям туристичних гуртків, що діють при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст., (директор М. В. Ледней) гості почули багато цікавого. Наших юних гідів до виступу підготувала керівник їх гуртка Ольга Боднар.
Своїм нетрадиційним зовнішнім виглядом зачарували і зацікавили нас два католицькі храми, які ми відвідали. У греко-католицькому храмі св. Іллі нас радо зустрів настоятель – о. Степан, який розповів усім присутнім про історію будівництва храму, ознайомив дітей із основними церковними атрибутами, розповів багато цікавих речей про церковні свята і сучасні технології, які використовуються в цій будівлі.
Згодом ми відвідали найсучаснішу модерну церкву в районі –  римо-католицький храм Зіслання Святого Духа. Прихожанка цього храму розповіла нам, що він споруджений у 1994-1999 рр. поблизу старого костелу (1920 р.). Тут ми також дізналися, що дана церква налічує близько 600 прихожан і моляться вони як на словацькій, так і на старослов’янській мовах.
У центрі села Довге ми відвідали ще один – православний храм Успіння Пресвятої Богородиці. На порозі церкви наші юні екскурсоводи розповіли історію створення даної церкви та його участь у житті громади. В самому храмі всі присутні могли послухати чарівний спів дитячого церковного хору, яким керують вчителі Довжанської школи мистецтв Ярославна Шопа і Марія Бажо.
Після відвідування місцевих храмів всі учасники змагань мали змогу познайомитися з історичним минулим села Довге. Зокрема, нашу увагу привернув пам’ятник загиблим в 1703 році куруцам, який поставлений тут в 1903 році. Згодом ми дізналися про історичні події, що відбулися в цій місцевості, побували на території палацу – фортеці графів Телекі (1712 – 1798 р.р.). Ми почули багато цікавої інформації про цю пам’ятку архітектури національного значення від керівників гуртків Іршавської райСЮТур – М.А.Штефаньо та О.Д.Боднар.
Після цікавих краєзнавчих екскурсій, всі учасники повернулися на місце змагань.
Змагання тривали ще протягом суботнього дня, а ввечері всіх чекала запальна дискотека. Наступного дня, в неділю, 3 грудня, відбулося урочисте закриття районних змагань і нагородження переможців. Грамот за кращі результати було багато, оскільки нагороджувалися учасники і в особистому, і в командному заліку. Переможців змагань вітали: директор Іршавської райСЮТур Іван Терпай, його заступник Олександр Осійський, директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст.. Ганна Поринець та суддя змагань Василь Васильцюн.
Серед дівчат молодшої вікової групи (а їх було 49) перемогу отримали юні туристки із села Чорний Потік: Катерина Шелельо та Ніка Маргіта (керівник гуртка Шкіря Я.М.). Третє місце посіла Вікторія Добромірська з с.В.Раковець (керівник – Добромірська О.В.)
Серед юнаків молодшої вікової групи (їх прийняло участь 32) кращими були хлопці з с.Великий Раковець: Денис Половка (керівник гуртка М.В.Половка) та Владислав Гудь (керівник Добромірська.О.В.). Третє місце посів Вадим Поринець із села Суха (керівник Марканич І.І.).
В командному заліку серед учасників молодшої вікової групи, в якій змагалося 16 команд, перемогу отримала команда гуртка «Історичне краєзнавство» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Вікторія Добромірська, Владислава Горзов, Владислав Гудь і Станіслав Фолучко (керівник – Доброміська О.В.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Ніка Маргіта, Катерина Шелельо, Василь Глеба і Михайло Глеба (керівник –Шкіря Я.М.). Третє місце – команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Денис Половка, Євгеній Половка, Ангеліна Половка та Катерина Яцканич (керівник – Половка М.В.)
Серед юнаків старшої вікової групи (їх було 15) найкращі результати, звісно ж, показали господарі змагань: Олег Боднар і Мирон Куля (керівник – О.Д.Боднар). Третє місце завоював Михайло Мельник із с.В.Раковець (керівник – Половка М.В.)
Серед дівчат старшої вікової групи (було 15 представниць) перемогу здобула Мирослава Попович з с. Дубрівка (керівник – В.В.Попович), другою стала Тетяна Клим з села В.Раковець (керівник – Половка М.В.), а третю сходинку посіла Яніна Пензеник з с.Ч.Потік (керівник – Шкіря Я.М.).
В загальнокомандному заліку в старшій віковій групі (5 команд) перемогу отримала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Дубрівській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Василь Ковач, Корнелія Чубирко, Мирослава Попович та Анюта Штефаньо (кер.гуртка: В.В.Попович). Другу сходинку посіла команда гуртка «Пішохідний туризм» при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). А третьою стала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Михайло Мельник, Тетяна Клим, Олександра Трегубова та Владислав Медведєв (керівник гуртка: Половка М.В.).
Побувавши в Довжанській ЗОШ І-ІІ ст.. протягом трьох днів, юні туристи та їх наставники поверталися додому з масою позитивних емоцій і приємних вражень. Хочеться висловити особливі слова вдячності трудовому колективу Довжанської ЗОШ І-ІІ ст, який всі дні перебування юних туристів у цій школі не покидав нас. Вони зробили все необхідне для проведення змагань, організували для дітей гаряче харчування та цікаве дозвілля і все під вмілим керівництвом директора школи Ганни Поринець.

Леся Осійська,
методист Іршавської
райСЮТур.

Ваш отзыв

Ваш коментар