Версія для друку Версія для друку

У РАЙОНІ ВІДКРИТО МАНДРІВНУ ВИСТАВКУ «ЕВАКУЙОВАНА КОЛЕКЦІЯ» ТРАДИЦІЙНОГО НАРОДНОГО ОДЯГУ ЛУГАНЩИНИ

8 грудня у виставковому залі районного будинку дитячої творчості відкрили тимчасову мандрівну виставку «Евакуйована колекція» традиційного народного одягу Луганщини середини XIX – поч. XX ст.
Мандрівну евакуйовану експозицію стародавнього українського одягу слобожанської землі до Іршави привіз уродженець Дніпропетровщини, активний учасник Євромайдану, доброволець батальйону «Айдар», голова правозахисного козацького товариства «Базавлуцька Січ» Микола Павлюченко.
Завітали на захід голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець, керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк, учасники АТО та гості.
Зі вступним словом до присутніх звернувся директор районного історико-краєзнавчого музею БДТ Андрій Світлинець.
Після цього, боєць добровольчого батальйону «Айдар» Микола Павлюченко розповів, що стародавні столітні сорочки, корсетки, юбки та спідниці з експозиції – свідки нашого українства у слобідському краї, через відродження стародавньої вишивки з Донбасу відродимо українство на окупованих та звільнених землях, а евакуйована колекція старовинного українського одягу – це речовий доказ того, що Донеччина та Луганщина – це також Україна.
Привітали учасників та гостей виставки голова райдержадміністрації Олександр Горін та голова районної ради Віктор Симканинець.
Олександр Васильович подякував панові Павлюченку за організацію даної виставки та зазначив, що евакуйована колекція старовинного українського одягу дає глибше розуміння того, що Україна – це єдина, самостійна держава. Побажав всім мирного неба над головою, щоб скоріше закінчилася війна на сході України.
Окрім народного традиційного одягу Луганщини, у залі представлено ще традиційний одяг верховинських сіл Боржавської долини та сучасна вишивка. На виставці представлені роботи активних учасників всеукраїнських виставок народного мистецтва, членів народного об`єднання художників та майстрів народної творчості «Колорит Боржави» Іршавського РБК Іляни Войнарович та Ольги Копинець, виконані у традиційному народному стилі, які яскраво засвідчують про неперервність традицій нашого народу.
Директор районного історико-краєзнавчого музею БДТ Андрій Світлинець звернув увагу присутніх на колекцію народного одягу сіл Боржавських волинян: «Тут представлені традиційний одяг верховинських сіл Іршавщини, починаючи від Приборжавського і до Лисичова. Одяг виготовлений із конопляного полотна, вишивка геометрична. У колористиці переважають яскраві барви: червоний, бордовий, зелений, жовтий, наявні довгані: як весільні так і буденні» – зазначив Андрій Андрійович.
Виставка триватиме близько місяця, і іршавчани зможуть відвідати її в будинку дитячої творчості, а потім вона помандрує далі Україною.

Ваш отзыв

Ваш коментар