- Нове життя - https://nz-ir.com -

Охороняючи інших

На життя він ніколи не скаржився, а просто працював, охороняючи інших.
Мова йде про ветерана органів внутрішніх справ Василя Васильовича Соломку із села Арданово. Службі охороні віддав кращі роки свого життя, його цінували як друга.
Після закінчення служби в армії Василь Соломка виявив бажання працювати у міліції. У 1972 році вперше вийшов на патрулювання центральних вулиць у м. Києві. Однак сільський хлопець швидко адаптувався до міського життя. Теперішній Соломенський район за 3 роки служби для нього став майже рідним. Він, виходячи на свій маршрут, знав досконало кожну вулицю, кожний провулок, де знаходяться і які організації, як пройти до пам’яток чи до найближчої станції метро. Довіра до міліції тоді була висока, як у громадян СРСР, так і у іноземців. На зауваження міліції та тодішніх дружинників громадяни реагували миттєво, відносились до зауваження із відповідальністю і, таким чином, припиняли правопорушення. Хоча у нічний час на центральних вулицях міста можна було зустріти нетверезих чоловіків, дрібних хуліганів, крадіїв, особливо кишенькових злодіїв у міському транспорті. Майже кожне чергування наряд міліції виявляв та затримував правопорушників. Рацій тоді не було, наряд був пішим, а службовий транспорт тільки у крайньому випадку.
У 1975 році Василь Соломка одружився. Дружина не схотіла міського, і він був переведений інспектором позавідомчої охорони Виноградівського райвідділу. Майже через рік його призначають інспектором цього ж підрозділу, тільки вже у Іршавському районі.
Не оминула Василя Соломку й аварія на Чорнобильській АЕС.У 1986 році його було направлено у відрядження на 90 днів у Чорнобильську зону м. Прип»ять, де він продовжував добросовісно нести службу з охорони громадського порядку, охороняв особливо важливі об’єкти, споруди та житлові будинки. Він був один із Закарпаття у складі наряду із 12 чоловік. Під час одного із чергувань йому довелось затримати російського полковника, який на службовому автомобілі намагався вивезти національні костюми із будинку культури м. Прип»ять. За це був нагороджений почесною грамотою МВС СРСР, а полковника у Москві очікував військовий трибунал.
Після повернення із Чорнобиля Василь Соломка продовжив службу у позавідомчій охороні, аж до виходу на заслужений відпочинок.
Нині капітан міліції у відставці Василь Соломка разом із дружиною допомагає своїм трьом донькам у вихованні чотирьох внуків. Цей рік був урожайний на гриби, і Василь Соломка частенько ходив за лісовими трофеями. До речі, він – ще добрий мисливець, який любить у вихідний ранок погуляти по лісу.

Віта Горзов,
Іршавське відділення
поліції.