Версія для друку Версія для друку

ПРО ВІЛ/СНІД: ЩЕ РАЗ І ВІДВЕРТО

1 грудня – у Всесвітній день боротьби зі СНІДом – спеціалістами Іршавського РЦСССДМ та медичними працівниками кабінету «Довіра» Іршавської РЛ було проведено груповий захід у Осійській ЗОШ I-III ст за темою «ВІЛ-інфекція та СНІД». Молодому підростаючому поколінню було роз’яснено про перші випадки виявлення вірусу імунодефіциту людини та його поширення; про шляхи і механізми передачі ВІЛ-інфекції та про речі, які необхідно знати молодим людям, щоб уникнути небезпеки.
Метою даного заходу була поінформованість та особисте відповідальне ставлення до проблеми. У ході бесіди наголошувалось про те, що багато молодих людей гадає, що ризик зараження СНІДом обмежений лише уразливими групами. Та існує серйозна відмінність між оцінкою ризику зараження інфекцією «взагалі» (для населення міста, країни) і «для себе особисто». Зазвичай молоді люди вважають, що ризик «взагалі» – високий, а «особисто для себе» – несуттєвий. Такий розгляд проблеми (відверто кажучи, перекручений) є наслідком відмови молоді від необхідних застережень.
Для наглядності лікар-інфекціоніст прямо в аудиторії запропонував провести експрес-тест на ВІЛ присутнім старшокласникам. Прогнозовано, пройти публічне тестування визвалася дівчинка! Аудиторія уважно спостерігала за процесом і отриманий негативний результат тесту заспокоїв усіх присутніх))
Надання молодим людям достовірної інформації про ВІЛ/СНІД зможе вплинути на формування у них активної життєвої позиції, що, у свою чергу, знизить ризик зараження і коли всі люди, які живуть з ВІЛ, і ті, що не є ВІЛ-інфікованими, поводитимуться з абсолютною відповідальністю до своїх дій, до самих себе та інших, епідемію можна буде зупинити!!!

Богдан ГРИНЮК.

Ваш отзыв

Ваш коментар