Версія для друку Версія для друку

«ПЕРЕРВАНА ПІСНЯ…»

Відбулася знакова подія для широкого мистецького кола – науково-практична мистецька конференція «Михайло Машкін. Перервана пісня», присвячена ювілейному року з дня народження заслуженого діяча мистецтв України, поета і композитора, невтомного збирача фольклору Михайла Васильовича Машкіна. Конференція організована відділом культури і туризму Іршавської РДА, зокрема значних зусиль доклала провідний методист районного будинку культури Оксана Сідор, за підтримки Іршавської міської ради та Довжанської сільської ради, Іршавського районного будинку дитячої творчості.
Захід пройшов на високому організаційному рівні. Зі словами вітання до учасників конференції звернулися: Олександр Горін – голова Іршавської райдержадміністрації; Віктор Симканинець – голова Іршавської районної ради; Степан Бобик – Іршавський міський голова.
Участь у роботі конференції взяли:
Петро Андрійчук – заслужений працівник культури Ураїни, професор Київського національного університету культури і мистецтв, керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Дарничанка» м. Київ;
Юрій Глеба – заслужений працівник культури України, директор Мукачівського драматичного театру;
Степан Бобик – Іршавський міський голова;
Вікторія Фролова – головний спеціаліст управління культури Закарпатської облдержадміністрації;
Наталія Товтин – заслужений працівник культури України, голова Закарпатської обласної профорганізації працівників культури;
Ганна Дрогальчук– директор Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури;
Віктор Симканич – Довжанський сільський голова та інші знані на ниві культурного творення митці.
Також у конференції взяли участь начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА Олена Ісак, директор Іршавської централізованої бібліотечної системи, внучка Михайла Машкіна Майя Бобик.
Конференція об’єднала творчу інтелігенцію, представників культури України, області, району в єдине бажання – відродження в районі, в м. Іршаві фестивалю імені Михайла Машкіна.
«Цей маг, – як згадує наш земляк Василь Кобаль – збирав у єдиний вінок своїм чарівним інструментом, особливою манерою гри усі голоси…
Верховино, мати моя,
Вся краса чудова твоя
У мене на виду…
Феномен Машкіна в тому, що син центральноукраїнських степів так полюбив верховинський край, що називає нашу Срібну Землю своєю матір’ю, а край – рідним і чудовим.
І конференція є важливим кроком на шляху до того, щоб пісні заслуженого діяча мистецтв України знову і знову звучали на фестивалі його імені у виконанні художніх колективів всієї України.
У другому засіданні конференції «Окрилена пісня М.Машкіна» взяли участь творчі колективи, які виконували пісні Михайла Машкіна. Народний жіночий хор «Боржава» виконав пісню «Вечір у Карпатах», вокальний квартет «Гармонія» (керівник Олена Йонаш) – «Вечір над Боржавою» і на завершення у виконанні хору працівників культури району «Мелодія» під керівництвом Оксани Сідор, концертмейстер Ігор Староста, прозвучали пісні «Прийшла весна» та «Верховино, мати моя». Приємно, що останню підспівали всі присутні у залі, стоячи, віддаючи честь великому метру, земляку Михайлу Васильовичу Машкіну за оспівану у його творах велич і красу нашого верховинського краю.

Марія ВОСКОБІЙНИК,
учасниця конференції.

Ваш отзыв

Ваш коментар