Версія для друку Версія для друку

«16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня поліцейські Іршавського відділення поліції долучаються до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародними організаціями.
За словами начальника Іршавського відділення поліції полковника Віктора Ребрея, акція вказує на те, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі чи віку, є порушенням прав людини. З кожним роком статистика щодо насильства в родинах зростає. Майже у 90% випадків домашнього насильства – насильство чоловіків по відношенню до жінок. Цього року поліцейськими на території Іршавського району виявлено 70 випадків насильства у сім’ї.
На даний час у Іршавському відділенні поліції знаходиться на обліку 82 сімейних бешкетників, яким було винесено дільничними офіцерами поліції офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім»ї та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.173 зн.2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (вчинення насильства у сім’ї), де рішенням суду на даних осіб було накладено адмінарешти та засуджено до громадських робіт.
Цього року найбільше фактів насильства виявлено у м. Іршава, с.Білки та с.Ільниця. Маємо багато фактів, коли чоловіки через постійне пияцтво повертаючись додому, вчиняють сімейні сварки, виганяють жінку із дітьми з будинку. Звісно, що на такі родини відразу реагують дільничні, проводять із сімейними бешкетниками профілактичну роботу. Але часто такого буває замало, адже сімейні чвари залишаються надовго у дитячій пам»яті. Дорослі, сваряться не зважаючи, що у них малолітніх діти, які від їхніх постійних чвар страждають.
У селі Білки та селі Малий Раковець поліцейськими було виявлено факти насильства матерів над їхніми дочками. Дівчатка в обох випадках самі звернулись за допомогою до поліції. Свої дії матері, пояснювали перехідним періодом у дітей та зайнятістю на роботі. На даний час ці родини знаходяться під контролем поліцейських, з ними постійно проводиться профілактична робота.
Начальник відділення поліції, полковник Віктор Ребрей зазначив, що поліцейські готові у будь-який час допомогти жінкам чи дітям, які постраждали чи страждають від насильства. Крім цього, поліцейськими з приводу насильства щодо дітей проводяться у навчальних закладах району зустрічі, під час яких неповнолітні можуть особисто звернутись по допомогу. Хотілось би, щоб у наших сім»ях панувала любов та злагода і у людей сформувалась свідомість щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Віта Горзов,
Іршавське відділення
поліції.

Ваш отзыв

Ваш коментар