Версія для друку Версія для друку

Задля краси майбутнього життя брудному оголосимо війну. Рятуймо Україну від сміття, щоб скоро в ньому нам не потонуть!

На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Ця проблема настільки нагальна не тільки в Україні, а й у всьому світі, що навіть з’явився такий вислів» відходи беруть нас за горло».
У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т.ін.
Сміття утворюється і накопичується не лише у житлових приміщеннях, а й у офісах, адміністративних спорудах, кінотеатрах і театрах, магазинах, кафе й ресторанах, дитячих садках, школах, інститутах, поліклініках та лікарнях, готелях, на вокзалах, ринках чи й просто на вулицях.
Створення виробів з покидькового матеріалу своїми руками стало цікавим захоплюючим заняттям для учнів району та вихованців позашкільних навчальних закладів. Джерелом матеріалу для цих виробів може бути що завгодно. Головне – не боятися використовувати в виробах різні матеріали і творити, творити, творити! Виріб, зроблений своїми руками, може досить органічно вписатися в дизайн інтер’єру, тим самим додавши йому оригінальності та нововведення.
Саме такими виробами 23 листопада цього року був переповнений зал нарад Іршавської районної станції юних техніків, де саме проходила районна виставка-конкурс з покидькового матеріалу. Метою проведення виставки з покидькового матеріалу було: пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню виробів покидькового матеріалу, сприяння розвитку дитячої творчості.
На виставку-конкурс було подано 142 роботи із двох позашкільних навчальних закладів: районного будинку дитячої творчості та Іршавської районної станції юних техніків, а також 17 загальноосвітніх навчальних закладів району (далі ЗОШ) а саме: Брідської, Вільхівської, Ільницької, ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст., Ільницької, Загатської, Іршавської №1, Сілецьої, Осійської ім..Ф.Потушняка ЗОШ І-ІІІ ст.., КЗ «НВК Смологовицької ЗОШ І-ІІ ст., Зарічанської, Негрівської, Хмільницької, Ільницької, Нижньоболотнянської, Лозянської, Дунковицької, Колоднянської ЗОШ І-ІІ ст.
Найкращі роботи вихованців визначило журі районної виставки робіт з покидькового матеріалу, до складу якого входили: Ю.І. Фельцан – радник голови Іршавської районної ради, О.В. Козенюк – керівник апарату РДА, А.А. Андрішко – головний спеціаліст відділу освіти, В.В.Бойко – директор райСЮТ, М.І. Половка – завідувач відділення НДР Іршавської райСІОТ .
Кращими з кращих стали:
робота «Велоспорт», Ісак Марії, вихованки гуртка «Виготовлення сувенірів» при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Капітан І.І.);
робота «Торшер», Бучмей Євгенії, вихованки гуртка «Паперопластика» при Довжанській ЗОШ І-ІІ ст. (керівник –Ісак Н.Ю.);
робота «Амфора краси», Костянинця Андрія, Поп Нелі, Зовдун Каріни, вихованців гуртка «Образотворче мистецтво» при Білківській ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Костянинець М.О.);
колективну роботу «Осінній букет», вихованців гуртка «Народні ремесла» Іршавського РБДТ (керівник Цільо В.М.);
робота «Сова», Мішко Михайла, вихованця гуртка «Юний скульптор» Іршавського РБДТ (керівник Щока Л.П.);
робота «Павич», Скрипніка Артема, учня 6 класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Мелеганич О.Д.);
робота «Герой курятника», Вокотей Марії, вихованки гуртка «Берегиня» Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ф.Потушняка (керівник П’ятак Н.В.).
Другі місця отримали:
Сивуля Неля, за роботу «Замок для гномів», (керівник Фечка С.І.)
Терпай Валерія, за роботу «Ніжність», (керівник Радик А.А.);
Бенедик Іванна, за роботу «Квіти Марсу», (керівник ІІІелельо Н.І.)
Грахольська Ангеліна, Зейкан Іванна, за роботу «Коврик», (керівник Булеза С.Ф.);
Савко Максим, за роботу «Корабель скарбів», (керівник Староста Т.П.);
Марко Євгенія, за роботу «Вазон з квітами», (вчитель Симканич Л.П.);
Глеба Софія, за роботу «Коврик», (керівник Ливдар С.І.);
Петровій Вікторія, Магурська Анастасія, Мікловш Ганна, за роботу «Порошить метелиця, білим снігом стелиться», ( керівник Ажипа Н.Й.);
Попович Аліна, Юріна Аріна, Староста Василина за роботу «Прикрась свій дім», (керівник Андрішко О.С.).
У представлених на виставці-конкурсі роботах учні розкрили свої здібності у виготовленні робіт з покидькового матеріалу та показали високий рівень майстерності, творчої фантазії та уяви. Загалом районний етап виставки-конурсу пройшов на хорошому рівні. На закінчення виставки Ю.І. Фельцан подякував всім за організацію та проведення виставки. Запропонував розмістити кращі роботи у сесійній залі райдержадміністрації, щоб депутати могли оцінити творчість юних вихованців Іршавської райСЮТ, Іршавського РБДТ та учнів загальноосвітніх шкіл району.

Світлана Петровці,
заступник директора Іршавської районної станції юних техніків.

Ваш отзыв

Ваш коментар