Версія для друку Версія для друку

Національно-патріотичне виховання в гімназії

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна, системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
У ці непрості часи в державі триває формування громадянського суспільства, сильної та нескореної нації. Для нашого майбутнього надзвичайно важливим є прищеплення ідеалів патріотизму серед підростаючого покоління. Найбільш дієвим таке виховання особистості є під час навчання в школі, разом із здобуттям знань з різних дисциплін. На пріоритетному місці це питання стоїть і в Іршавській гімназії. У рамках роботи з дітьми в навчальному закладі періодично організовуються цикли бесід, лекцій, круглих столів на теми, пов’язані із Революцією гідності, воєнними діями на сході нашої держави, героїчними та визначними вчинками і досягненнями наших співвітчизників.
З найменших класів почуття патріотизму подається дітям через пізнання себе як частини рідного краю. У процесі навчання відбувається утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України. Це здійснюється через систематичну роботу під час вивчення матеріалу з різних предметів. Надзвичайно важливим в цьому плані є діяльність під час проведення уроків української мови та історії України через формування мовленнєвої культури, вивчення справжньої, неспотвореної історії та розвиток уміння аналізувати значущі події і вироблення власного бачення поточних світових процесів. На уроках зарубіжної літератури акцентується увага на місці України та її впливі на твори та життєвий шлях визнаних світом письменників. Під час занять з фізичної культури наголошується на здобутках українських спортсменів та олімпійців. Хоча патріотичне виховання, на перший погляд, краще підходить до гуманітарних предметів, на уроках природничих дисциплін математики, біології, хімії, фізики також є місце для ознайомлення учнів із відкриттями вітчизняних учених та учених, що мають українське походження. В приміщенні гімназії, на стінах коридорів кожен може бачити плакати та стенди, присвячені подвигу Небесної сотні, українському війську та техніці.
Саме зараз в гімназії триває місячник патріотичного виховання, під час якого відповідальними здійснюється та заплановано такий ряд заходів, що передбачає ознайомлення учнів із зразками озброєння та оснащення наших військ, бесіди з представниками військкомату, зустрічі з учасниками бойових дій в ході антитерористичної операції, різноманітні заняття серед старшокласників, що спрямовані на популяризацію престижності і почесності служби в рядах Збройних Сил України, інших військових формувань нашої держави, та переваг, які людина отримує від цього.
У ці визначальні для нашої нації роки саме на педагогів покладено відповідальність виростити покоління патріотів, якому буде під силу перебрати місію побудови держави, захисту її суверенітету і незалежності та дати відсіч будь-якому підступному ворогу. Колектив Іршавської гімназії прикладає для цього всі сили та сподівається, що не підведе своїх вихованців.

Андрій Луців,
учитель Іршавської
гімназії.

Ваш отзыв

Ваш коментар