Версія для друку Версія для друку

Духовній скарбниці Іршавщини виповнилося десять років

Днями у районному центрі відбулася приємна і непересічна подія. Небайдужі до минулого краю зібралися в історико-краєзнавчому музеї, аби відзначити його десятиріччя. З цього приводу було зроблено ювілейну експозицію, на якій відображені основні віхи розвитку музею. Як відомо, у 2007 році було видано наказ управління освіти і науки облдержадміністрації, згідно з яким в Іршаві і зафіксовано історико-краєзнавчий музей. Нині у ньому знаходиться більше півтори тисячі експонатів, які розділені на умовні періоди, проведено більше тисячі екскурсій. Його відвідували навіть чехи, поляки, американці.
Ще в 2006 році у цьому приміщенні музею експонувались вироби підприємств району. Були ідеї організувати там також зал для гуртків для дітей. Чинилися спроби забрати це приміщення під потреби банку. Сам музей хотіли розмістити у підвалі районного будинку дитячої творчості. Зрештою, він опинився на своєму нинішньому місці. Коли постало питання про призначення директора цієї установи, то свій вибір зупинили на кандидатурі відомого у краї історика та прекрасного педагога Василя Петровича Керечанина. В нього вдома була невеличка колекція експонатів. До нього приїздили відомі науковці з університетів Ужгорода, Києва. Це була людина віддана своїй справі. Якось йому пропонували за експонат кілька тисяч доларів, але він, не задумовуючись, відповів, що місце цієї речі у музеї.
У 2011 році, після смерті Василя Петровича, директором музею став добрий організатор і натхненник, ентузіаст, хороший історик Андрій Андрійович Світлинець, який очолює установу понині.
Про те, як створювався музей, на святкуванні ювілею розповіли директор районного будинку дитячої творчості Йолана Юріївна Мельник, тодішній начальник відділу освіти райдержадміністрації Іван Степанович Попович, син покійного Василя Петровича Володмир Васильович Керечанин.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар