Версія для друку Версія для друку

Тиждень правових знань в Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Вже стало традицією проводити Тиждень правових знань з нагоди Дня юриста. Оргкомітет заздалегідь підготував і спланував заходи. До нього включено ті заходи, які ініціювали учні, є важливі для правової освіти вихованців.
Тиждень проходив під девізом “Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя людини”.
Тиждень правових знань виховує у школярів інтерес до правових знань, популяризує нормативно-правові акти, розвиває пізнавальний інтерес до юридичних професій. Під час його проведення з’ясувується, як учні володіють основними термінами та поняттями з правознавства. Дітей вчать користуватися своїми правами в різних життєвих ситуаціях, їм прищеплюється почуття відповідальності за свої вчинки, почуття причетності до процесу творення правової держави України, у них формується правова культура.
Акція розпочалася з ознайомленням плану роботи та проведенням виховних годин, тематика яких рекомендована департаментом освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації в рамках проекту “Street Law” (Вуличне право). Мета виховних годин передбачає вчити учнів захищати свої базові свободи і соціальні права, протидіяти дискримінації або незаконній поведінці оточуючих. Під час виховних годин учні моделювали ситуації з реального життя і грали її в ролях.
Цікавим для учнів 8-го А класу був проведений тренінг “Насильство в школі” психологом М. Ф. Ромочівською. Вчителька зуміла організувати роботу з школярами в насиченій і жвавій атмосфері, вона долучила до роботи всіх присутніх, проводячи різні форми роботи, при цьому використовувала інтерактивні засоби, комп’ютерні технології, роз’яснювала терміни і поняття. Учням наводилися різні життєві ситуації, які вони самі коментували та робили власні висновки, мали можливість вчитися на чужих помилках.
Хороші враження залишилися в учнів від екскурсії до сільради. Бесіда “Твої права через самоврядування”, яку провів заступник голови сільради І. П. Васильцюн, дала можливість зрозуміти актуальність та значущість органу місцевого самоврядування в селі. Іван Петрович ознайомив школярів із структурою сільради, розказав про роботу депутатів, про завдання та перспективи сільської громади. Із захопленням учні сприйняли пропозицію подавати свої ідеї щодо розвитку і облаштування села.
З метою сприяння пізнавальної активності та усвідомлення учнями відповідальності за майбутнє країни, проведено правовий турнір “Підлітки знають свої права» вчителькою правознавства М. П. Бойко. До турніру учні готувалися заздалегідь бо кожна команда мала назву, емблему, девіз та домашнє завдання. Перед початком гри вчителька ознайомила учасників з правилами, було представлено журі. Змагалися команди “Феміда” 9-А кл., “Патріот” 9-Б кл., “Юні правознавці” 9-Вкл. в 5 раундах. Переможцями стала команда «Юні правознавці».
Оксана ЛУТАК,
учениця 9-Б класу
Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар