Версія для друку Версія для друку

Рак молочної залози

Незважаючи на стрімкий розвиток сучасної онкології, захворюваність на рак молочної залози продовжує зростати, що робить цю проблему надзвичайно актуальною. Рак молочної залози залишається найбільш розповсюдженим захворюванням серед жінок.
Не виключенням є і наш район. Тільки в цьому році вперше вже зареєстровано 23 випадки. Більше 30 % випадків раку молочної залози діагностується в занедбаних стадіях. Тільки діагностування хвороби на ранній стадії дозволяє покращити прогноз і провести лікування з найменшими фізичними, косметичними, матеріальними та психологічними втратами.
Існує багато сучасних методів діагностики злоякісних утворень, у тому числі й раку молочної залози. На жаль, в районі з методів діагностики доступне тільки ультразвукове обстеження.
З профілактичною метою жінкам необхідно проводити щомісячно самообстеження молочних залоз та щорічно проходити огляд у гінеколога. Жінкам до 35 років щорічно проходити ультразвукове обстеження молочних залоз, а після 35 років проходити мамографічне обстеження раз на два роки при відсутності патології.
Виявлення будь-яких відхилень у структурі молочних залоз є приводом для негайного звернення до онколога або мамолога.
Не завжди знайдені зміни в молочних залозах свідчать про наявність злоякісної пухлини. Є інші захворювання, які можуть бути прийнятими за пухлини ( мастопатії, фіброаденоми, кисти, ліпоми ). Для уточнення діагнозу необхідно пройти додаткові обстеження. Не втрачайте часу, не займайтеся самолікуванням.
Зора Феннич,
районний онколог

Ваш отзыв

Ваш коментар