Версія для друку Версія для друку

«Премію Ланчано» – у Іршаву! ІІ

У попередньому числі «Нового життя ми повідомили про  сенсаційний успіх квартету юних баяністів  Іршавської дитячої школи мистецтв на ХХVІІ Міжнародному конкурсі «PRIZE OF LANCIANO», який пройшов  останнього тижня вересня  у невеликому, але старішому за Рим  містечку Ланчано на східному узбережжі Італії. Засновником та організатором музичного конкурсу  є видатний  український  музикант, баяніст, композитор та диригент, Заслужений  діяч мистецтв України Володимир Зубицький.

Успіх юних талановитих іршавчан далеко не випадковий. Районний часопис вже неодноразово за останні роки, в тому числі і цього літа, повідомляв про призові місця на тих чи інших конкурсах, фестивалях як на всеукраїнських, так і на міжнародних. Перемога ж у країні, де традиційно, споконвіку є класні поціновувачі музичного мистецтва як серед фахівців, так і серед широких верств населення по-особливому надихає і тих, чий шлях у високе мистецтво лише починається, так і у їх наставників. Підтвердження високого рівня викладання різноманітних предметів у Іршавській дитячій школі мистецтв серед 65-ти аналогічних навчальних закладів Закарпаття відбувається щоразу, коли її вихованці відправляються на конкурси різного статусу. До прикладу, тільки цього року на вітчизняних конкурсних сценах: Всеукраїнському конкурсі піаністів імені Дезидерія Задора; імені Станковича — у Поляні; на «Сурмах Буковини» – у Чернівцях; на Червоній Руті; Перпетум Мобіле — у Дрогобичі та Франковому сузір’ї. Успіх виконавців радує як батьків дітей , і так само не менше викладачів, які вже тепер бачать зримі досягнення своїх учнів. Серед тих, чиї вихованці постійно досягають перемог на конкурсах — досвідчені і молоді педагоги Іван Кула, Володимир Магурський, Стелла Керечанин, Тетяна Пантьо, Олена Йонаш, Олеся Мейсарош, Надія Вербищук і Тетяна Фірцак, Віолета Гозда та інші.
У конкурсі в місті Ланчано брали участь юні та дорослі музиканти із дванадцяти країн Європи та Азії: Австрії, Болгарії, Білорусі, Угорщини, Італії, Китаю, Литви, Фінляндії, Польщі, Росії та України. Варто зазначити, що від цього року конкурс виконавців на баяні та акордеоні носить імёя видатного українського баяніста Володимира Бесфамільнова, який нещодавно пішов із життя.
Наш квартет баяністів у складі Олександра Маринця, Івана Глушка, Івана Чийпеша та Владислава Капітана, як виявилося, стали наймолодшими учасниками у категорії «О» (ансамблі) поряд і з фольклорним ансамблем з міста Ліда (Республіка Білорусь), тріо із Чебоксар (Росія) і квінтетом із Миронівки, дуетами баяністів-акордеоністів із Литви, Угорщини, Польщі і Росії. Заради істини наші земляки повинні знати, що високий імідж мають як наші юні митці так і їх викладачі. Серед членів міжнародного журі мав честь бути і директор Іршавської дитячої школи мистецтв, заслужений працівник культури України Олександр Рацин.
Попри напружену конкуренцію, якій сприяв високий виконавський рівень абсолютної більшості учасників конкурсу, журі одностайно присудило нашим музикантам найвищу оцінку серед інших колективів – 95 балів, що і принесло іршавчанам перше місце у своїй номінації.
Повна віддача сил і таланту була характерною рисою всіх чотирьох наших юних музикантів. Настільки ж насиченими позитивними емоціями стали для них дні відпочинку у Венеції, Римі та Будапешті.
Богдан ГРИНЮК.

Ваш отзыв

Ваш коментар