- Нове життя - https://nz-ir.com -

З любов’ю і шаною до старших людей

Першого жовтня все світове співтовариство відзначає Міжнародний день людей похилого віку! Богом так укладене життя, що людина один раз народжується і один раз помирає – дитячі роки, юність, дорослість і настає потихеньку старість. Світ сьогодні швидкоплинний, інколи занадто ритмічний, хочеться багато що зробити, встигнути, а чомусь не встигаєш, щось не все виходить, переживаєш, нервуєш, а час не йде, а летить…Зупинитися б хоча на мить – та як і коли? А коли приходять даровані Богом роки, починаєш поринати у роздуми про своє життя: і те не зробив, і те не встиг…
Ой так воно так – це наше сьогодення. І діти розлетілись хто куди, і самотній, самотня уже ти, та ще й болячки дошкуляють. Поговорити хоча б з ким…
Не забуваймо про своїх рідних і старших батьків, родичів. Відлуниться!
Кажуть, юність живе майбутнім,
Кажуть, зрілість цінує лиш мить,
Тільки старість живе незабутнім,
Тим, чого не вернуть, не спинить.
В селі Довге знаходиться відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання людей похилого віку Іршавського районного територіального соціального центру обслуговування по наданню соціальних послуг, директором якого є Петро Олександрович Горзов. Чуйність, розуміння, бажання в будь-яку хвилину прийти на допомогу, професійність – це ті якості, якими наділені працівники центру, а комфортні, зручні умови для проживання та лікування тільки додають хорошого настрою і впевненості в завтрашньому дню тим, хто в силу життєвих обставин перебуває в соціальному центрі.
Не оминули своєю увагою людей похилого віку працівники Довжанського будинку культури Олена Кукла та Оксана Баран. Вони навідались до центру з концертною програмою «Діалог поколінь». Учасники художньої самодіяльності так проникливо читали вірші та співали пісень, що важко було втриматись присутнім, щоб не просльозились їх очі. Виступи учасників переривались оплесками від глядачів, що самим учасникам додавало впевненості в тому, що вони роблять добру і потрібну справу. І слова вдячності від людей, по закінченню програми, були тому підтвердженням.
«Старих шануйте, як батьків, а молодих, як братів.»-так сказав Володимир Мономах. Робіть все, щоб вони відчували повагу і турботу.

Юрій Мельник